"ÖZEL İDAREDEN SONRA YATIRIMLAR DURDU"

Bu içerik 0 kez okundu.

İyi Parti Altınordu İlçe Başkanı İbrahim Yeşilalan, iktidarın turizmle alakalı yaptığı tek yatırımın Çambaşı Kayak Merkezi olduğunu belirterek, Özel İdare zamanında yatırımların olduğunu ancak artık durduğunu söyledi. 

18 yıldır Ordu için iktidar kaynaklı çok büyük yatırımlar olmadığını aktaran Yeşilalan, 'Ordu'nun geleceğiyle alakalı sürekli turizm deniyor. Evet doğru, yeşilin 7 rengi vardır denir ama o zaman yatırımları yapan Özel İdare kurumuydu.' dedi.

"Hiçbir yatırım çabası yok"

'Boztepe'ye yapılan otelimiz, yine sahilde yapılan bir otelimiz yerelin yatırımlarıdır. Bu oteller turizme yönelik otellerdi. Bunları iktidar yapmadı. Yap, işlet, devret modeliyle Özel İdare yaptı' diyen Yeşilalan, şunları kaydetti; "Ordu'ya büyük bir hizmetti. Boztepe'ye yapılan teleferik iktidarda olmayan bir belediye başkanının eseridir. İktidarın Çambaşı Kayak Merkezi dışında önümüze koyduğu turizmle alakalı yatırım yoktur. Ertuğrul Günay, turizm bakanıyken, 50 civarında Ordu eski evinin dış cephe giydirme işleri yapılmıştı. Turizm bakanı başka bir ilden olsaydı, bu evlerde yapılmayacaktı. Bunun dışında da mevcut iktidarın hiçbir çabası yoktur.

"Yapılamayanlar ortada"

Eski köy evleriyle alakalı Avrupalı olan yabancılara yönelik bir sektör oluşturulmaya çalışıldı. Fatsa Kabakdağ, Özel İdare zamanında turizme açılmıştı. Mahalli hizmetlerle turizme girdi, ama yaygınlaştırılamadı. Karadeniz'in geleceği turizmdir ama yapılmayanlar da bunlardır. Ordu'nun kültürünü yansıtan; sakarca, ısırgan otu, Ordu fındığı, Ordu'nun oksijeninin logosunun alımı yine Özel İdare zamanında yapıldı. Geçmişte mahalli idareler tarafından turizme yönelik hizmetler yapılmıştı."

"Yıllardır Çambaşı yolunu yapıyorlar"

İktidarın 18 yılda Ordu'ya yeterli yatırımları yapamadığını ve bu yüzden İyi Parti'nin iktidara hazır olduğunu söyleyen Başkan Yeşilalan; "Son dönemde Ordu da dahil olmak üzere Karadeniz'de Arap turistler yaygın olarak geliyor. Turizm kültürü olmayan Arapların, Ordu'daki turizme bir katkısı yoktur. Arap turistlerin harcamalarının bir yönü vardır, yemek kültürleri vardır. Lokantalarımızda gelir oluşabilir. Ama turizm kültürüne kattıkları hiçbir şeyi yoktur. O yüzden Arapların bizim turizmimize bir şeyler kattığını düşünmüyorum. Gelen turistin o ülkeye katkısı olması lazım. Avrupalıları memleketimize çekecek yatırımları yapmamız gerekiyor. Buna devletin el atması lazım. 7-8 yıldır Ordu Çambaşı yolu yapılıyor. Ortada hala bir şey yok. Ordumuzda gelecekle alakalı Allah'ın verdiği birçok nimet var. Ama bunu yatırıma dönüştürecek irade maalesef yok. Havalimanı geldi, ulaşımı kolaylaştırıldı. Ama sadece Rize iline özel havalimanı yapılıyor. 60 bin nüfuslu Bayburt'a havalimanı yapılıyor. Yapılan tek yatırım da bu. 18 yılda yapamadıklarını bundan sonra da yapacaklarına inanmıyorum. Biz İyi Parti olarak iktidara hazırız. Yetişmiş kadrolarımız var. İktidara hazırız." diye konuştu.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!