Oto yıkamada ‘kriz’ var!

Oto yıkamada ‘kriz’ var!
Bu içerik 0 kez okundu.

Ekonomik kriz, oto yıkama esnafını da vurdu. Bayram öncesi açılan işler bayram sonrası için umut vermiyor.

            Dövizdeki artış ile başlayan ekonomik kriz, dövizin gerilemesine rağmen önlenemiyor. Krizden herkes nasibini alırken, oto yıkama işyerleri eski günleri arar oldu.

            Oto yıkama esnafından Ahmet Haşim Yıldırım da “İşlerimiz şuan oldukça durgun geçiyor. Aşırı derecede ekonomik kriz var, bizim işimiz biraz keyif işi oluyor bundan dolayı da bir durgunluk var” diyor.

Maliyet arttı, fiyatlar aynı

            Havaların iyi gitmemesinin de işleri etkilediğini belirten Ahmet Haşim Yıldırım, şunları söylüyor;

“Arabasına hastalığı olan yağmurlu günde de geliyor ama yinede olumsuz hava koşullarından etkileniyoruz. Yazın hareket var, aksatan zaten yazı aksatıyor ama kışın da yoğunluk oluyor.

Ekonomik kriz bizi esas etkileyen. Dövizdeki artış maliyetlerimizi de artırdı ama biz zam yapmadık. Bunu müşteriye yansıtamıyoruz. Hala eski fiyattan çalışıyoruz. 1 Mayıs’ta fiyat geçişi yapmıştık ondan beri artış yapmadık. Eğer artış yaparsam olduğum yerde sayacağım o yüzden artış yapmayı düşünmüyorum ama maliyetler daha da yükselirse mecbur yapmak zorundayız.”

Eleman bulunmuyor

Sektörün en büyük sorunlarından birisinin de eleman sıkıntısı olduğunu belirten Yıldırım, “Çünkü iş beğenmeyen çok insan var, evine ekmek ihtiyacı olan çok kişi var ama ne yazık ki iş beğenmiyorlar” dedi.

Ahmet Haşim Yıldırım, sürücülerin tercihlerini ve verdikleri hizmeti de şöyle anlattı;

“Burada, araç üzerine bütün temizliklerin hepsi mevcut. Pasta ciladan boya korumaya kadar, seramik kaplamadan iç kuaförden, motor yıkama ve jant temizliğine kadar yapılıyor. Müşteriler daha çok iç-dış periyodik yıkamayı yaptırıyorlar.” Adnan Alparslan/Samet Sezer (Ordu Hayat)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!