istanbul escort

"OSB'LERLE İSTİHDAMA KATKI SUNACAĞIZ"

Bu içerik 0 kez okundu.

Vali Seddar Yavuz, Fatsa, Ünye ve Ordu’da kurulacak olan yeni Organize Sanayi Bölgeleri hakkında da bilgi vererek, amaçlarının OSB’leri süratle bitirerek Ordu ekonomisine kazandırmak olduğunu söyledi.

“OSB’leri süratle bitirerek Ordu ekonomisine ve istihdamına katkı sunmak istiyoruz” diyen Yavuz, " Şu anda Ordu’da aktif olarak iki OSB’miz var. Yaklaşık 7 bin 500 kişi çalışıyor Ordu’da. 162 bin civarında da aktif sigortalı çalışan kardeşimiz bulunuyor. Dolayısıyla bizim Ordu’dan göçü önleyebilmemiz, geri göçü almamız bakımından mutlak suretle sanayi sektörünü geliştirmemiz gerek. Bu gerçeklik görülmüş ki, şu anda 3 tane OSB’nin kurulması çalışmaları başlatılmış ve kamulaştırma işlemleri devam ediyor."

 

"30 bin kişinin çalıştığı OSB kurmak istiyoruz"

Kamulaştırma bedellerinin ödeneceğini aktaran Yavuz; "3 OSB’nin kamulaştırma bedellerinin ödenmesi için şuan itibariyle 110 milyon civarında bir kaynağa ihtiyacımız var. Geçen yılda bunun için yoğun çalışma yaptık. 25 milyon civarında bir kamulaştırma bedelini vatandaşımıza ödedik. 2019 yılı içerisinde de bu kamulaştırma bedellerini temin edip, ödemeye gayret ediyoruz. Bu 3 OSB’yi bitirip 15 bin ek istihdam sağlayabilirsek, Ordu ekonomisi yeni bir ivme kazanacak. Ordu, bölgede sanayi anlamında da parlayan bir yıldız haline gelecek. Çünkü, Ordu Valiliği olarak 4 sektörü çok önemsiyoruz. Bunlardan bir tanesi sanayi sektörü, ikincisi tarım sektörü, üçüncüsü kültür ve turizm dördüncüsü de bilim şehri Ordu. Ordu’da Kalkınma Çalıştayı yaparak, 16 sektörü tartıştık ama bu 16 sektör içerisinde bu dördünün önemli olduğuna hem fikiriz. Bizim Ordu’ya ilişkin projeksiyonumuz; en az 30 bin kişinin çalıştığı OSB kurmak. Böylelikle bu şehri Samsun ve Trabzon’dan sonra gerçek anlamda büyükşehir ve cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz. En az 50 bin öğrencili üniversite, tarımda da özellikle fındıkta yenileme, yeni türler, iyi tarım ve organik tarım,  3 yeni OSB’ler, kültür ve turizm konusunda da önümüzdeki 5 yıl içerisinde 3 milyon turist hedefimiz var. Bütün bu hedefleri gerçekleştirecek vizyonla hareket ediyoruz. Şuanda kamulaştırma bedellerini ödeme noktasında farklı yönetmeler denemeye gayret ediyoruz. Bunu Bakanlıklarla da görüşüyoruz. Vatandaşlarımız bu konuda sabırlı olsunlar. Sayın Cumhurbaşkanımızın desteğiyle bu kamulaştırma bedellerini ödeyeceğiz. Hiç kimse mağdur olmayacaktır. Kısa vadede bizim bir OSB’yi süratle bitirmemiz gerekiyor. Yatırımcımızın hizmetine sunmak, Ordu ekonomisine, istihdamına katkı sunmak istiyoruz.” dedi.

 

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!