istanbul escort

ÖRNEK BAHÇEYLE 150 KG'LIK ARTIŞ!

ÖRNEK BAHÇEYLE 150 KG'LIK ARTIŞ!
Bu içerik 0 kez okundu.

Haşim Şenyuva adlı fındık üreticisi, Delikkaya Mahallesinde yer alan fındık bahçesinden 75-80 kg ürün alırken, örnek fındık bahçesi uygulamasıyla beraber bu rakam 200-250 kg’a kadar çıktı.

 

Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abdullah Öztürk ile birlikte Delikkaya Mahallesinde yer alan örnek fındık bahçesini ziyaret etti.

Haşim Şenyuva’ya ait bahçede mahalle muhtarı ve üreticiler ile birlikte “Fındık Yetiştiriciliğinde Örnek Bahçe Oluşturulması” projesi kapsamında yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Kaymakam Erten, proje hakkında İlçe Müdürü ve üreticimizden bilgi aldı.

Fındık ürününün ilimiz için önemini vurgulayan Müdür Öztürk, proje kapsamında İlçe Müdürlüğü teknik elemanları tarafından bahçede budama ve gübreleme çalışması yapıldığını, fındık yetiştiriciliğinde üreticilerimiz tarafından gerek budama gerek gübreleme gerekse diğer kültürel işlemlerde yapılan hatalara değinerek bu yanlış uygulamalardan vazgeçilip doğru zamanda doğru yapılan uygulamalar sonucunda istenilen neticenin alınabileceğini, özellikle gübrelemenin zamanında yapılmasının önemli olduğunu, bu çalışmaların diğer mahallelerimizde de sayılarının artırılarak devam edeceğini söyledi.

Asker emeklisi olan üretici Haşim Şenyuva bu çalışmanın öncesinde bahçesinden dönümde 75-80kg ürün aldığını, çalışma sonrasında ise bu miktarın 200-250kg’ın üzerine çıktığını belirtti. Yapılan çalışmalardan ve ziyaretinden dolayı Kaymakam Niyazi Erten’e teşekkür etti.

   Kaymakam Erten ise Fındığın ilimiz için vazgeçilmez bir ürün olduğunu ve tekniğine uygun yetiştiricilik yapıldığında verimde artış sağlanabileceğini, bu çalışmaların artırılması gerektiğini söyledi. 

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
4 AYDIR MAAŞLARINI ALAMADILAR!
4 AYDIR MAAŞLARINI ALAMADILAR!
2.AMATÖRDE PLAY-OFF ZAMANI
2.AMATÖRDE PLAY-OFF ZAMANI