ORGAN BAĞIŞINA TAM DESTEK!

ORGAN BAĞIŞINA TAM DESTEK!
Bu içerik 0 kez okundu.

03-09 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası nedeniyle Ordu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Bağışladığın her organ bir hayattır” adlı bir programda Ordu Valisi Seddar Yavuz, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten ve Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, organ bağışında bulundular.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, “Unutmamak gerekir ki, her bağış yeni bir hayattır” diyerek organ bağışının önemine dikkat çekerek, "Ülkemizde maalesef bakanlığımız sisteminde kayıtlı 30 bin hasta, organ beklemekte ve bu listeye her yıl yeni hasta eklenmektedir. ‘Bizlerin üzerine düşen ise halkımızı bilgilendirmeye yönelik eğitimlerimizi artırarak devam etmektir.’ dedi.

Programda Samsun Bölge Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Dr. Mehmet Kazak Organ Naklinin Genel Durumu Hakkında, 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon AD Yoğun Bakım Servisi Sorumlusu Prof. Dr. Fatma Ülger Beyin Ölümü Hakkın, Ordu Müftüsü Mürsel Öztürk de Organ Bağışının Dini Yönü hakkında birer konuşma yaptılar.

Konferans sonrasında katılımcılara ve Organ bağışı kazanımında emeği geçen personellere Ordu Valisi Seddar Yavuz tarafından plaket ve teşekkür belgeleri verildi. Ordu Valisi Seddar Yavuz program sonrasında beraberinde Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten ve Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören ile Organ ve Doku Bağışı Standına geçerek Organ Bağışında bulundular.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!