ORGAN BAĞIŞI 'UMUT' OLUYOR!

ORGAN BAĞIŞI 'UMUT' OLUYOR!
Bu içerik 0 kez okundu.

Özel Ordu Umut Hastanesi, 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası nedeniyle farkındalık yaratmak için dün Köprübaşı'nda bağış standı açtı.

Özel Ordu Umut Hastanesi Organ Doku Bağış Koordinatör Yardımcısı Gülay Altan, organ bağışının öneminden bahsederken, vatandaşları bağış konusunda bilgilendirdiklerini dile getirdi.

"Bir gün sizin de ihtiyacınız olabilir"

Vatandaşları duyarlılığa davet eden Altan; "Özel Ordu Umut Hastanesi olarak 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası sebebiyle farkındalık yaratmak ve vatandaşlarımızı bilinçlendirmek amacıyla Altınordu Köprübaşı'nda bir bağış standı açtık. Bu standa gelen insanlara organ doku bağışının önemini, insanlara yardım etmenin ve duyarlılığın gereklerinden bahsediyoruz. Bağış yapmak isteyen vatandaşlarımıza da yardımcı oluyoruz. Şuana kadar 2 saat içinde 4 tane bağışımız oldu. İnsanlarımızı bekliyoruz ve duyarlılığa davet ediyoruz. Unutmayalım, hepimizin bir gün organa ihtiyacı olabilir. Bunu düşünerek hareket edersek, her şey çok daha güzel olacak." dedi.

"5 dakika yeterli"

Rahatsızlığı olan kişilerin hekim kontrolünde bağış yapabileceğini söyleyen Gülay Altan; "Bağış yapmak için sadece 5 dakikanızı ayırmanız yeterli. Herhangi bir hastanede organ doku bağış birimlerine giderek organlarımı bağışlıyorum demek yeterli. Bir evrak dolduracaksanız, bizde size kartlarınızı teslim edeceğiz. Bundan sonra gerekli ihtiyaç durumlarında size ulaşılacaktır. Herhangi bir hastalığı olan kişiler ise organ doku bağış koordinatörlerimiz ve hekimlerimizin fikriyle işlem yapabilirler. Çeşitli rahatsızlıklarda ise organ bağışı sağlanamayabiliyor." diye konuştu.

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü  

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!