Advert

ORDU'YA 8 KIRSAL KALKINMA PROJESİ DAHA!

ORDU'YA 8 KIRSAL KALKINMA PROJESİ DAHA!
ORDU'YA 8 KIRSAL KALKINMA PROJESİ DAHA! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımlarının Desteklenmesine Dair Hibe Programından yararlananların listesi açıklanırken, Ordu'dan 8 projeye onay çıktı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, program kapsamında hibe desteklerinden yararlanmak amacıyla Fındık işleme ve paketleme, Kanatlı işleme ve paketleme ile Kırsal ekonomik altyapı yatırımlarına dair çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik konularda yatırım yapmak amacıyla müracaat eden gerçek ve tüzel kişilerce yapılan 8 adet proje başvurusunun Tarım Bakanlığınca uygun görülerek desteklenmesine karar verildiğini; böylece kırsal kalkınma yatırımlarından bugüne kadar ilimize kazandırılan proje sayısının 93'e ulaştığını, toplam yatırım tutarının ise 56.802.520,00 TL. olduğunu açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanlığınca desteklenmesine karar verilen 8 projenin yatırım tutarının 5.418.707,00 TL olduğunu belirten Yılmaz, yatırım faaliyetlerinin gerçekleşmesi sonucu proje sahiplerinin  2.514.753,00 TL. hibe desteğinden yararlanacağını bildirdi.

"63 kişiye istihdam"

Hibe programı ile ilgili açıklama yapan İl Müdürü Yılmaz, bitkisel ve hayvansal ürünlerin işlenmesi ve paketlenmesi, su ürünleri üretiminin geliştirilmesi ve çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesi konularında gerçekleşecek yatırımların faaliyete geçmesi ile 63 kişiye istihdam imkanı sağlanacağını, hibe destekleri sayesinde ilimize yeni tesislerin kazandırılması yanında mevcut işletmelerin modernize edilerek kapasitelerinin artırılacağını belirtti.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI