ORDU'NUN YOLLARI CEVAPSIZ KALDI!

ORDU'NUN YOLLARI CEVAPSIZ KALDI!
Bu içerik 0 kez okundu.

Ulaştırma Bakanı M. Cahit Turhan, Seyit Torun’un “Ordu yolları ne zaman bitecek” sorusuna cevap verdi ama verilen cevapta kesin hiçbir tarih gösterilmedi, hiç bir kesin bilgi verilmedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun,Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın bütçesinin görüşüldüğü Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, komisyonda Bakan Turhan’a tek tek Ordu yollarının durumunu sormuştu.  Ancak beklediği cevapları alamadı.

Torun, Bakan Turhan'a Ordu Çevreyolu, Ordu-Mesudiye yolu, Ulubey-Gürgentepe-Gölköy Yolu, Niksar-Korgan Yolu, Ünye-Akkuş-Niksar Yolu, Fatsa Çevre Yolu ve Ordu-Kabadüz-Çambaşı yolunu sordu.

"Çevreyolu 2021'de bitecek"

Turhan ise şu cevapları verdi; "Ordu Çevre Yolu’nda çalışmalar devam etmekte olup, 2021 yılında tamamlanması hedeflenmektedir. Ordu-Mesudiye yolunda çalışmalar devam etmekte olup 2020 yılı sonunda aksın tamamlanması hedeflenmektedir. Ulubey-Gürgentepe-Gölköy Yolu 45,3 km uzunluğunda olup, bugüne kadar 13 km tek yol tamamlanmıştır. Ulubey Gölköy arasının 2021 yılında tamamlanması öngörülmektedir. Niksar-Korgan Yolu 45 km uzunluğunda olup, 21,5 km’lik kesim sathi kaplama seviyesinde tamamlanmıştır. Kalan 24 km’lik kesimin bitirilebilmesi için ikmal ihalesi planlanmaktadır. Ünye Akkuş Niksar Yolu 88 km olup bunun 24 km’lik kısmı bölünmüş yoldur. Söz onuşu kesimin projesi hazırdır. Bütçe imkanlarına bağlı olarak yatırım programına alınabilmeleri durumunda ihaleleri yapılacaktır. Fatsa Çevre Yolu’nun 21.3 km olup proje çalışmaları devam etmektedir. Bütçe imkânlarına bağlı olarak yatırım programına alınabilmeleri durumunda ihaleleri yapılabilecektir."

Turhan, Ordu-Kabadüz-Çambaşı yoluyla ilgili soruya ise yanıt vermedi.

"Başka bahara kalmış"

Seyit Torun; "Ordulu politikacıların yıllardır söylediklerinin aksine bazı yollar hiç bitmeyecekmiş gibi duruyor. Çünkü bazı yolların ihalesi yapılmamış, planları bile yok, ödenek zaten yok. Yani Ordu’nun umutları bir başka bahara kalmış." dedi.

Haber merkezi

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!