"ORDU'NUN YOL SORUNU 20 YILDIR ÇÖZÜLMEDİ"

Bu içerik 0 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, TBMM'de söz alarak yaptığı konuşmada Ordu'nun yol sorunlarına değindi.

Kumru-Akkuş, Ulubey Sarpdere, Akkuş Seferli Salman ve Aybastı-Gölköy arasındaki yollarda 20 yıldan bu yana çalışma yapılmadığını söyleyen Enginyurt, buralarda yaşayan insanlara sahip çıkılarak yollarının yapılması gerektiğini dile getirdi.

"1 metre yol yapılmadı"

Sürekli ha bugün ha yarın diyerek yol sorunlarının aşılamayacağını aktaran Enginyurt; "Ordu ili ve ilçelerinde yol sorunları 20 yıldır çözümlenmeden hat safhaya çıktı. Akkuş Salman, Seferli, Aybastı, Gölköy arası, en önemlisi Ulubey ilçemizden Sarpdere diye ifade edilen yolumuz 24 köyü ilgilendiriyor. 20 yılı aşkın zamandır ha bugün, ha yarın denilerek, buna Kumru-Akkuş yolu da dahil olmak üzere 1 metre mesafe kat edilmemiştir. Her dönem söz verilmiş ama 1 metre yol yapılmamıştır. Bu yöre insanı, Ordu'yu terk etmeyerek, göç etmeyerek Ordu ekonomisini ayakta tutuyor, köyümüze sahip çıkıyorlar. Bizde devlet olarak bu insanlarımıza sahip çıkalım. Bir an evvel bu yol çalışmalarını bitirelim." dedi.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!