"ORDU TURİZMDE PATLAMA YAPTI"

Bu içerik 0 kez okundu.

İl Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak, Ordu'da turizmin her geçen gün daha da geliştiğini belirterek, Çambaşı Kayak Merkezi ile birlikte kış aylarında da turistlerin gelmeye başladığını söyledi.

Turizmin Ordu'da artık 4 değil 12 ay olacağını söyleyen Toparlak, Karadeniz'in diğer illerinde en fazla 2-3 tane destinasyon sayılabilirken, bu rakamın Ordu'da 10'u bulduğunu dile getirdi.

"12 aya yayacağız"

Kayak merkeziyle artık kışların da Ordu'da hareketli olduğunu belirten Toparlak; "Ordu, 2015 yılında Ordu Giresun Havalimanı'nın açılmasıyla beraber turizmde patlama yaptı. Her geçen gün tarifeli uçakla gelen turistler, konaklayanlar ve Ordu'yu tercih edenlerin arttığını görüyoruz. Turizm Ordu'da hep 4 ay olarak görülüyordu. Hepimizin derdi turizmi çeşitlendirerek 12 aya yaymak. Kayak merkezi de turizmin çeşitlenmesindeki unsurlardan en önemlisi. Kayak merkezinin yanı sıra diğer etkinliklerimiz, turist sayısının artmasını sağlayacak." dedi.

"Ordu, tek başına destinasyon olacak"

Turistlerin Ordu'da kalma süresinin diğer illere göre daha fazla olduğuna değinen Toparlak, şunları kaydetti; "Yakın zamanda Ordu'yu tek başına destinasyon olarak göreceğiz. Ordu günübirlik gezi ve uzun vade tatil anlamında çok güzel ve zengin bir şehir. Bizden sonraki Karadeniz illerine baktığımızda, her ilde 1-2 tane destinasyon sayılabiliyor. Ancak bizde 10-15 tane gezilip, görülebilecek destinasyonlar sayabiliyoruz. Karadeniz'in diğer illerine göre turistin Ordu'da kalma süresi diğer illere göre daha fazla. Ordu'ya gelen bir turist en az 10 tane destinasyonu gezebilir, oralarda zaman geçirebilir. Şuan Giresun'dan Artvin'e kadar olan illere daha çok turist gidiyor gibi  gözükse de, onlar da yüzünü eskitti. Bizim başta şelalelerimiz, doğamız, yaylalarımız, turizm merkezlerimiz, yaşamımız, kültürümüz, eko turizmimiz çok renkli. Bu yüzden güzel destinasyonlara sahibiz. Yaz kış demeden turistler artık Ordu'yu daha çok tercih edeceklerdir."

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!