ORDU, ORDUSUNA KAN BAĞIŞLADI

ORDU, ORDUSUNA KAN BAĞIŞLADI
Bu içerik 0 kez okundu.

Türk Kızılayı Ordu Şubesi Barış Pınarı Harekatı'na destek vermek amacıyla dün Köprübaşı Meydanı'nda 'Ordu, Ordusuna Kan Bağışlıyor' sloganıyla kan bağışı kampanyası düzenledi.

 

Barış Pınarı Harekatı'na katılan Mehmetçiklere manevi destek olmak amacıyla Türk Kızılayı Ordu Şubesi tarafından kan bağışı kampanyası düzenledi.

"Yoğun katılım oldu"

Türk Kızılayı Genel Merkezi  Denetim Kurulu Raportörü Erdoğan Kısacık; "Bugün burada Ordu Köprübaşında Kan bağışı kampanyası düzenledik. Sloganımız 'Ordu, Ordusuna Kan Bağışlıyor'. Halkımızda çok yoğun katılım sağladı. Barış Pınarı Harekatına katılan tüm Ordumuzun bütün güvenlik güçlerimize Allah yar ve yardımcıları olsun. Şu anda Türk Kızılayı olarak Urfa ve Mardin sınırlarındayız. Orada bütün Kızılay ekibi hazır bir şekilde yemek, barınma hizmeti veriyoruz. Şu anda güvenlik güçlerimiz harekatta ilerlemeye devam ediyor, Türk Kızılayı olarak bizde arkalarından hareket edeceğiz. Orada terörden temizlenen kısımlarda, Suriyeli vatandaşlarımıza giyim, gıda, yemek ve bütün ihtiyaçları karşılamak için Türk Kızılayı orada olacak." dedi.

"Destek amaçlı buradayız"

Türk Kızılayı Ordu Şubesi Başkanı Birnur Fatma Enginyurt ise; "Barış Pınarı Harekatına katılan tüm Mehmetçiklerimize rabbim muzaffer eylesin diyoruz.  Türk milleti olarak dualarımız onlarla. Türk Kızılayı devletine destek amaçlı, askeri, insani yardım projesi, olası bir nüfus hareketliliğine karşı devletin yanında sınırda konuşlanmıştır. Bizde Ordu Kızılay şubesi olarak yerine getireceğimiz sorumluluklara hazırız, olayları takip etmekteyiz. Köprübaşı kan alma birimindeyiz, Ordu, Ordusuna Kan bağışlıyor sloganıyla Ordu halkının başlatmış olduğu bir kampanyaya destek amaçlı buradayız." diye konuştu.

Ordu Hayat/Samet Sezer

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!