Ordu lojistik üssü olacak!

Ordu lojistik üssü olacak!
Bu içerik 0 kez okundu.

“Gelecekte devletler değil, şehirler yarışacak”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, ticaret nakil hatlarını geliştirme yönünde Ordu’nun hem deniz, hem de kara hinterlandı olan bir il olduğunu söyledi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ordu Şubesi, törenle açıldı. Törende konuşan Genel Başkan Kaan, sanayileşme hareketine destek amacıyla orta ölçekli işletme projelerini tasarladıklarını da kaydetti. Kaan, “Bu yerleşkelerin standartlarını belirleme kurumu haline geldik. Ülke çapında belirlediğimiz sekiz bölgeden biri de kuzey Anadolu hattında yer almaktadır ve Ordu da bu bölge içindeki illerden biridir. Dünyada önemi gün geçtikçe artan ticaret nakil hatlarını geliştirmek ve Ordu gibi hem deniz lojistiğine yakın hem de kara hinterlandı olan illerimize uygun lojistik üsleri kurma projemiz hayata geçmek üzeredir. Şehir ekonomileri ve marka şehirler üretme kavramlarını yönetime geldiğim ilk günden beridir ısrarla zikrettim.  Şehir eşleştirmeleri projemiz bitmek üzeredir. Gelecekte devletler değil, şehirler yarışacaktır” diye konuştu.

            Örnek Şube

     MÜSİAD Ordu Şube Başkanı Süleyman Dinçsoy ise Ordu gibi Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birinde Ordu’ya yakışır bir şube açmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi. Yeni şube binasıyla ilerleyen dönemlerde Türkiye ekonomisi için daha fazla gayret göstereceklerini söyleyen Dinçsoy, şube açılışını gerçekleştiren Genel Başkan Abdurrahman Kaan’a ve tüm katılanlara teşekkür etti. Gözde Özgür/Ordu Hayat

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor