ORDU KİVİSİ MARKA OLUYOR!

ORDU KİVİSİ MARKA OLUYOR!
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Türkiye’de kivinin patentini ilk alan il olmak için Ordu Kivi Üreticileri Birliği Başkanı Yusuf Uzunlar önderliğinde Ordu Kivisi için patent başvurusunun ikincisi yapılırken, gözler Türk Patent ve Marka Kurumundan gelecek olan karara çevrildi.

 

Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılan ilk başvuruda birkaç eksikler olduğu için ikinci kez dosya gönderdiklerini aktaran Uzunlar, son yapılan başvurunun olumlu sonuçlanacağına inandıklarını ve Ordu Kivisinin marka olacağını dile getirdi.

 

“Kivi dediklerinde akla Ordu gelecek”

Ordu kivisinin marka olmasını çok önemsediklerini aktaran Uzunlar; “Ordu kivisinin coğrafi işaretini almak için Türk Patent ve Marka Kurumuna başvuru yapıldı bekliyoruz. Eksikliklerimizi tamamlayıp, ikinci başvuruyu yaptık. Allah izin verirse Ordu kivisinin patentini almış olacağız. Yani evraklarda eksiklik olmazsa bu sefer olur diye düşünüyoruz. Kivi dediklerinde akla Ordu gelecek, markalaşmış oluyoruz. Birde bu markayı aldıktan sonra, kiviler denetimden geçecek, zirai ilaç kullanılamayacak, gübre kullanılamayacak. Tam anlamıyla bir marka olmuş olacak. Hem maddi olarak hem de kivinin getirisi anlamında yararını göreceğiz.” dedi.

 

Uzunlar, Ordu Kivisi için patent başvurularını yaptıklarını belirterek, patent almaları durumunda kivi üreticilerinin daha fazla kazanacağını söyledi.

 

Ordu kivisinin marka olmasıyla birlikte bunun fiyata da yansıyacağını aktaran Uzunlar, ürünün de kaliteli olacağını ve kazananın üretici olacağını kaydetti.

 

Öte yandan Türkiye’de en fazla kivi üreten ilin Yalova olmasına karşın patentini Ordu’nun alacak olması üreticilerde de sevinç yarattı.

 

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ORDUSPOR 1967 GELİYOR...
ORDUSPOR 1967 GELİYOR...
NİHAYET BÜYÜKŞEHİR OLDU!
NİHAYET BÜYÜKŞEHİR OLDU!