ORDU DİLLENİYOR PROJESİ BAŞLIYOR

ORDU DİLLENİYOR PROJESİ BAŞLIYOR
Bu içerik 0 kez okundu.

DOKA ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü arasında yapılan 'Ordu Dilleniyor' projesi kapsamında 17 Haziran-6 Ağustos 2019 tarihleri arasında turistlerin hizmet aldıkları alanlar olan konaklama, yeme-içme ve ulaşım sektörlerinde çalışan personellere 120 saatlik dil eğitimi verileceği belirtildi.

 

'Ordu Dilleniyor' projesinin kendileri açısından çok önemli olduğunu söyleyen İl Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak, sektör için aranan en önemli özelliğin yabancı dil olduğu için sektör çalışanlarına yabancı dil eğitimi verme kararı aldıklarını dile getirdi.

"En önemli özellik yabancı dil"

'Geleceğin Türkiye'sinde ekonominin itici gücü olarak kabul edilen turizm sektörünün kendisine yönelen talebin ihtiyaçlarına cevap vermesi ve umulan hedeflere ulaşırken ulusal yararların en üst düzeyde gerçekleştirilmesine, turizm sektöründeki sorunların çözümü, ilimizin yenilikçi ve rekabetçi bir ekonomiye sahip olmasına, sosyal refah ve yaşam kalitesinin yükseltilmesine ve yüksek insan kalitesine sahip olmaya katkı sağlayacaktır' diyen Toparlak, şunları kaydetti; " Bir yerde sürdürülebilir turizm faaliyeti gerçekleştirecekseniz, ulaşım, konaklama ve hizmet sektörünün eğitimi gibi altyapı sorunlarının çözülmesi gerekmektedir. Turizm sektöründe çalışmaya başlamak, sürdürebilmek ve üst seviyelere yükselebilmek için birçok özelliğe sahip olmak gerekiyor. İnsan ilişkilerinde iyi olmak, hizmet etmeyi sevmek ve sektöre en alt kademelerden başlansa bile sabırlı olmak bunlardan bazılarıdır. ancak belki de sektör için aranan en önemli özellik yabancı dildir.

"120 saat kurs verilecek"

İlimizi ziyaret eden turistlerin hizmet aldıkları alanlar olan konaklama sektörü, yeme içme hizmetleri ve ulaştırma sektöründe aktif olarak hizmet veren personellere temel seviyede yabancı dil kursu verilmesi amacıyla, DOKA ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz arasında yapılan 'Ordu Dilleniyor' projesi kapsamında 17 Haziran-6 Ağustos 2019 tarihleri arasında Ordu Kültür ve Sanat Merkezi'nde 120 saatlik İngilizce ve Arapça kursu düzenlenecek."

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor