"ORDU BİZİM İÇİN ÖNEMLİ"

Bu içerik 0 kez okundu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Siyasi İşler Başkanı Av. Bayram Sakartepe, Ordu'ya gelerek partililerle buluştu. İktidara gelmeleri durumunda fındık fiyatının 5 kat daha yükseleceğini öne sürdü.

Bir otelde sabah kahvaltısında partililerle bir araya gelen Sakartepe, "Biz iktidara geldiğimizde insanımızı mutlu ve huzurlu bir şekilde doğduğu yerde doyurmayı düşünüyoruz" dedi.

"50 yıllık birikime sahibiz"

Yeniden Refah Partisi Av. Bayram Sakartepe; "Yeni kurulmuş bir siyasi parti olmasına karşın Yeniden Refah Partisi, yaklaşık 50 yıllık bir Milli Görüş mirasına sahip. Bu 50 yıllık birikimimizi Türkiye'de iktidara gelip Türk milletine ve ülkemize hizmet etmek için kullanmak arzusundayız. Kurulduktan 11 ay sonra Türkiye'nin 80 ili ve 750 ilçesinde örgütlenmesini tamamlayarak en son 17 Kasım 2019'da Ankara Arena Spor Salonu'nda muhteşem kongreyle de Türk siyasetine damga vurdu. Türkiye'nin en genç siyasi kadrolarına sahibiz. Yaş ortalamamız 40. Liderimiz Fatih Erbakan bey de 40 yaşında. Bu milletimiz içinde bir avantaj. Anadolu'yu karış karış geziyoruz." dedi.

"Fındık fiyatı 5 katına çıkabilir"

Fındık üreticilerinin emeklerinin karşılığını alamadıklarını söyleyen Sakartepe, şunları kaydetti; "Ordu bizim için önemli. Ordu fındık ve inşaattan geçimini sağlıyor. Fındığın % 70'ini biz üretiyoruz ama borsası Hamburg'da. Fındığın anavatanındayız. Ordu'nun fındığını bütün dünyaya tanıtmak istiyoruz. Erbakan hocamız, nasıl ki 1996 yılında 48 lira olan fındık taban fiyatını 250 liraya çıkarttıysa bizde minimum projelerle bunun başarılabileceğini biliyoruz. Ordu için insan faktörü çok önemli. Ancak ilçelerde nüfus azalıyor. Ordu'da büyük bir göç var. Biz ise iktidara geldiğimizde insanımızı mutlu ve huzurlu bir şekilde doğduğu yerde doyurmayı düşünüyoruz. Fındığın taban fiyatı şuan üreticinin hak ettiği değerde değil. Yeter ki israfı, havuzun dibindeki kaçakları önleyelim, fındığın fiyatı yine 5 katı yükselebilir. Biz şuan iktidarda olsaydık, asgari ücret 4 bin 800 lira olacaktı."

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü-Tolgahan Öney 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!