Ordu ‘Altın Bebek Dostu İl’ oldu

Ordu ‘Altın Bebek Dostu İl’  oldu
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Sağlık Bakanlığınca 1-7 Ekim Emzirme Haftası nedeniyle düzenlenen törende aralarında ilimizin de bulunduğu bazı iller; “altın bebek dostu il” unvanı ile ödüllendirildi.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen ve İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Fatih Aydın ile Çocuk, Ergen ve Üreme Sağlığı Hizmetleri (ÇEKÜS) Birim çalışanı Arzu Sürmeli’nin de katıldığı törende “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” kapsamında, Emzirme ve Anne sütü teşviki konusunda birçok kez başarıya imza atan Ordu İl Sağlık Müdürlüğü “Altın Bebek Dostu İl” ödülünü almaya hak kazandı.

“Yaratılış mucizesi”

Dr. Fatih Aydın, bu ödülde emeği geçen herkese teşekkür ederek, “İlimizde her yıl dünyaya gelen bebeklerin hayata sağlıklı başlamasının yanı sıra beslenme yetersizliklerinin önlenmesinde, sağlıklı beslenmenin sürdürülmesinde, anne ve bebeğin sağlığının hem ruhsal hem de metabolik olarak korunmasında ilk adım olan anne sütünün alınmasına yönelik özverili bir çalışma yürütmekteyiz. Yaratılış mucizesi olan bebeğin ilk aşısı anne sütü, birçok enfeksiyonun önlenmesinde önemli bir silahtır. Bebeklerimiz için anne sütü çok önemli. Bu nedenle emzirmenin korunması, desteklenmesi ve yaygınlaştırılması gerekiyor. Dünyada her sene bir milyondan fazla bebek ve çocuğun yeterli anne sütü alamadığı için ishal, solunum yolu enfeksiyonu gibi hastalıklardan dolayı öldüğü biliniyor. Tüm bunların önüne geçmek için gerçekleştirdiğimiz faaliyetler kapsamında, bizler Ordu İl Sağlık Müdürlüğü olarak bu ödülü almaya hak kazandık.” dedi. Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünye hem üzüldü hem sevindi!
Ünye hem üzüldü hem sevindi!
Veteranlar dertli...
Veteranlar dertli...