istanbul escort

ORÇEV'DEN DOLGU PROJESİNE DAVA!

ORÇEV'DEN DOLGU PROJESİNE DAVA!
Bu içerik 0 kez okundu.

 

                       

Ordu Çevre Derneği, dün İlkadım Anıtı önünde  bir basın açıklaması yaparak İlkadım Anıtı yanında yapılan kafeterya inşaatına ve dolgu üzerinde deniz kenarında yapılan otoparka tepki gösterdi, otoparkın yeşil alana dönüştürülmesinin gerekli olduğunu belirtti.

 

ORÇEV Yönetim Kurulu üyesi Ertuğrul Gazi Gönül, kıyıların doldurmasının yanlış olduğunu belirterek, deniz dolgusu projesine yönelik dava açacaklarını dile getirdi.

 

"Mücadelemiz sürecek"

Dolgu projesini engellemeye çalıştıkları için gözaltına alındıklarını söyleyen Gönül; "Yasadışı deniz dolduruluyor diye kaç kez suç duyurunda bulunduk, dikkate almadılar. Ayrı ayrı dört dava açtık. Yasadışı çalışmalar ortaya çıktı, ısrarlı mücadelemiz sonucu Ordu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne kaçak dolgu yaptığı için 74 bin TL para cezası kesildi. Şimdi de bu kaçak-yasadışı dolgulara yasal kılıf bulmaya çalışıyorlar. Yeni dolgu alanlarıyla ÇED süreci başlattılar. Durugöl Mahallesi’nde Melet ırmağına kadar dolgu yapılacak. Civil Deresi ağzına yapılan mendireğin içleri doldurulacak, ranta açılacak. Yani kıyılar ve ırmaklarımız taşla, betonla doldurulacak.” dedi.

 

"Dava açtık"

Sahil dolgusunun kaçak yapıldığını vurgulayan Gönül, “Denizimizi, kumsalımızı yok etmelerine seyirci kalmıyoruz. Dün yasadışı -kaçak dedik, karşı çıktık; şimdi de yanlış yapıyorlar diye karşı çıkıyoruz. Şehrin güzelleştirilmesinin yolu doğallığı korumakla olur. Bu proje yok etmeye, rant elde etmeye odaklıdır. Kabul etmiyoruz. Bu projeye de dava açıyoruz. Hem hukuksal hem de kamuoyu oluşturma yönündeki mücadelemiz sürecek.” diye konuştu.

 

Mahkemelerinin devam ettiğini söyleyen Gönül, “Sahilde dolgu ve projesiz olarak yıkılan tenis kort ve Tayfur Gürsoy yapılmak istenen projeye yönelik açtığımız davayı Samsun İstinaf Mahkemesi Ordu İdare Mahkemesi’ne kararı gönderdi.  20 Mart 2019 Pazartesi günü saat 14.00’te davamız devam edecek.” dedi

 

Öte yandan Gönül bildiriyi okurken, bir tane sokak köpeği yanlarına gelerek bildiri bitene kadar yanlarında kaldı.

 

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!