ORÇEV GENEL KURULU YAPILDI

ORÇEV GENEL KURULU YAPILDI
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Doğal Çevreyi Koruma Derneği (ORÇEV) Genel Kurul Toplantısı Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu'nda gerçekleştirildi.

 

Ordu Doğal Çevreyi Koruma Derneği (ORÇEV)’nin kongresini Gündüz Pala başkanlığında  Eren Atasoy ve Gül Ersan'dan oluşan divan yönetti.

"Yorulduğum için bıraktım"

3 yıl boyunca Orçev Derneği Başkanlığı yapan ve görevi bırakma kararı alan Gül Ersan , geride kalan 3 yılı ve yaptıklarını şu şekilde anlattı; "Yorucu bir 3 yıl oldu. Aslında yapılacak daha da çok şeyler vardı. Ben kendimi artık biraz yorgun hissettim. Bu tür derneklerde, yönetimin değişmesinin yararının olduğuna inanıyorum. Yaptığımız çalışmaları kişiselleştirmeyelim. Bu sadece benim başarım değil. Sonuçta ben yönetim kurulunu temsil ediyorum başkan olarak, eğer başarıysa yaptıklarımız bu hepimizin başarısıdır. Yapamadıklarımız da vardı. Çok isterdim tarım ilaçlarına karşı bir çalışma yapamadık ve Ordu’da pek fazla kullanıyor. Şuanda roundup yargılanıyor ve hüküm giydi. Ordu’da 2018 yılında 100 bin ton roundup kullanıldı ve kanser yapıyor. Bununla ilgili bir şey yapamadık. Bundan sonraki yönetimde bulunacak arkadaşlara ben inanıyorum, yapacaklardır. Artık bıraktım hiçbir şeyle ilgilenmeyeceğim değil. Tabi ki de onlara destek vereceğim ve önerilerim olacak. Bence sadece çevre derneğinin değil, küçük ölçekte Orduluların, herkesi ilgilendiren konular bunlar. Herkesin şu y ada bu şekilde ilgilenmesi gereken konular bunlar,  sadece bunu Çevre Derneğine bırakmamak lazım."

Orçev yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Ali Tarık Hatipoğlu, Bülent Başaran, Coşkun Özbucak, Erman Esnafoğlu, İbrahim Katırcıoğlu, Ertuğrul Gazi Gönül, Serdar Görnaz.

Denetleme Kurulu: Haluk Türkmen, Ünal Özyurt, Hüseyin Avni Kalafat

Mevcut başkan Gül Ersan, kendi isteğiyle Orçev yönetimine girmezken, dernek başkanının Salı günü yapılacak olan toplantının ardından yönetim kurulu üyeleri arasından seçileceği belirtildi.

Ordu Hayat/Samet-Sezer-Tevfik Kul

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OKAN, ZONGULDAK'IN YOLUNU TUTTU
OKAN, ZONGULDAK'IN YOLUNU TUTTU
TEKNOKENT, GATTOSU'YA EMANET
TEKNOKENT, GATTOSU'YA EMANET