ÖNSEL’DEN “ELÇİ” UYARISI!

ÖNSEL’DEN “ELÇİ” UYARISI!
Bu içerik 0 kez okundu.

            

            Ferrero’nun Ordu’da fındık kırma fabrikası kurmak istemesiyle başlayan tartışmaya, Sanset (Sağra) Ordu Müdürü Teoman Önsel de dahil olarak, bunun bir proje olduğunu savundu.

Ferrero firmasının bir dünya markası olmakla birlikte, finansal açıdan da çok güçlü bir yapı olduğuna işaret eden Teoman Önsel, şu tespit ve uyarılarda bulundu;

“Politikaları içinde ucuz hammadde bulabilmek önde gelen amaçlarıdır… Bu amaçla hareket, ülkemizde değerli tarım uygulamaları, örnek bahçe şeklinde müstahsille yakın teması da beraberinde getirmektedir.

Fındığın elçisi olmak!

            Aslında Rekabet kurulunun bu güçteki firmaya, ihracatçısını, sanayicisini de düşünerek izin vermemesi gerekmekteydi.Ancak, an itibariyle günün sonunda gelinen nokta, bahçelerde üretimi artırmak, Türk fındığının elçisi olmak şeklinde bir yaklaşım oldu.

            Başlangıçta bu şekilde başlayan bahçe tarımı, iyileştirme, verimi artırma konuları üretimin düşünülen noktalara çıkartılmasıyla ilk aşamasını tamamlayacak ve ikinci aşamaya geçilecektir. Zaten sabırla beklenen de bu ikinci ve can alıcı aşamadır ki bahse konu bu yabancı firma fındık fiyatlarının adını da kendisi koyacaktır… Yani devlet içinde devlet dediğimiz tabloyla karşılaşılacaktır.

            Sponsor oluruz!

            Bugün izin verildiğinde Türk Fındığının tamamına talip olabilecek bir yapıyla karşı karşıyayız…Bu nedenle daha dikkatli olarak Ticaret Odaları, Ticaret Borsaları ve Ziraat Odaları seviyesinde konuya hassasiyetle yaklaşmamız gerekmektedir. Eğer bu dikkati gösteremezsek, yarınlarda TMO’nun sponsoru olarak da bahse konu firmayı görmek mümkün olabilecektir.” Haber merkezi

            

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor