OLTANIN UCUNDA ÖDÜL VAR…

OLTANIN UCUNDA ÖDÜL VAR…
Bu içerik 0 kez okundu.

Perşembe'de yaptığı Hamsi Festivali ve Pancar Çorbası festivali ile ses getiren Taylan İskender’in organizatörlüğünde Perşembe Belediye Başkanlığı ile Kışlaönü Balıkçı Kooperatifinin ortaklaşa düzenlediği Perşembe 1.Sportif Olta Balıkçılığı Festivali Kışlaönü Balıkçı Barınağı'nda gerçekleştirildi.

 

1.Sportif Olta Balıkçılığı Festivalinde amatör balıkçılar iki kategoride yarıştılar. Karadan olta ile katılanlar ile tekneleriyle avlananlar kıyasıya mücadele verdiler.  

Yaklaşık 30 kişi hem karadan hem de teknelerden oltalarla balık tutma yarışı yaparken, sadece 4 kişi balık tutabildi. İlk 3'e girenlere ise ödül verildi.

Avladıkları balıkların kilosuna göre dereceye giren amatör balıkçılara Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan ve Perşembeli sanatçı Yener Kaya tarafından birinciye donanımlı olta takımı, ikinci gelene yine çok kaliteli ve çok amaçlı olta takımı seti, üçüncüye ise yine ayni aparatlı olta takımı seti hediye verildi.

Perşembe Oltayla Balık Tutma Şenliğine katılan vatandaşlara ekmek içi ızgara Norveç somonu, midye çöp şiş ve Somon balığı ızgara köfte satışı gerçekleştirildi.

Festivalde liman içinde Perşembeli yerel sanatçı Yener Kaya, şarkı ve türküleriyle vatandaşları coştururken, Piyanist Mehmet Kaya da kulakların pasını sildi.

Çalan müziklerle kendilerini pistte bulunan insanların yanı sıra 90 yaşındaki dede, oynadığı oyunla adeta ağızları açık bırakırken, dakikalarca alkışlandı.

Festivali değerlendiren Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan ise; "saz ekibimiz Yener kardeşimize, Mehmet kardeşimize çok teşekkür ediyorum. Hiç bir bedel almadan bizim bütün etkinliğimizde yanımıza oluyorlar. Emeği geçenlere, katkı sunanlara çok çok teşekkür ediyorum. Bu yapılanlar ilçemizin, Vona'mızın tanıtımı için yapılıyor.  Bu ilk olta festivalimiz. İnşallah etkinliğimizi iler ki yıllarda daha çok geliştirmeyi düşünüyoruz. Perşembe'de bu etkinlikler sık sık olacak. Katkı sunmak isteyenlere, bizlere yardım etmek isteyenlere, fikir bilgi vermek isteyenlere kapımız açık, her aman bekliyoruz." dedi.

Ordu Hayat/Ahmet Bayrak

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ORDUSPOR 1967 GELİYOR...
ORDUSPOR 1967 GELİYOR...
NİHAYET BÜYÜKŞEHİR OLDU!
NİHAYET BÜYÜKŞEHİR OLDU!