"OLSA DA KRİZ, OLMASA DA..."

Bu içerik 0 kez okundu.

Fındık Tüccarı İsa Dursun, serbest piyasada fındık fiyatının 16.5 lira olduğunu belirterek, fiyatın bir ara 18 liralara kadar çıkmasına karşın yeniden 16 lira seviyelerine indiğini dile getirdi.

Ferrero'nun piyasaya girerken de çıkarken de özellikle fiyat anlamında kriz yaratabildiğine dikkat çeken Dursun, fındık fiyatının Şubat ayında yükselişe geçebileceğini söyledi.

"Fındık 16.5 lira"

Fındık alımlarının Fatsa ile Ordu arasında bile farklılık gösterebildiğini aktaran Dursun; "Fındık fiyatı şuan 16.5 lira. Fındık fiyatının daha da yükselmesi için Ocak ya da Şubat ayını beklemek gerekiyor. Fatsa'da, Perşembe'de 16.5 liraya fındığı direkt alıyorlar. Bizde ise 16-16.5 lira artı randıman. Üretici Fatsa'nın fiyatı daha iyi diyor. Fındığı 54 randıman gelirse 17 liraya satıyor. Ama Fatsa'da 1.65 liraya satıyor. Üreticilerin elinde fındık var ama az. Şuana kadar fındığın % 90'ı pazara indi, % 10'u kaldı. Fındık manavın, sanayicinin elinde. Bir de emanete aldığı fındık var." dedi.

Ferrero'yla bir işi alışverişi olmadığını aktaran Dursun, Ferrero'nun piyasaya girerken de çekilirken de ortalığı bulandırdığını söyleyerek, şunları kaydetti; "17.5-18 liraya sattığın fındık 16 lira olmuş, Ferrero yokum diyor, kriz oluyor, varım diyor kriz oluyor."

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü (Özel Haber)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor