OKSİJEN TİYATRO 12. SANAT YILINDA!

OKSİJEN TİYATRO 12. SANAT YILINDA!
Bu içerik 0 kez okundu.

10 Ocak 2008 tarihinde kurulan Oksijen Tiyatro, birçok engel ve sorunların üstesinden gelerek 12.sanat yılına adım attı.

Nurgül Çoluk tarafından tohumları atılan Oksijen Tiyatro, 12 yıl içine birçok proje, çocuk, gençlik ve yetişkin oyunları, sosyal sorumluluk projeleri sığdırdı.

Her sezon yeni bir heyecanla Ordu’nun Tiyatro tarihine destek olarak geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için hiç durmadan çalışan Oksijen Tiyatro,  Ordu Tiyatro tarihine çok güzel eserlerin sergilenerek geçmesini sağladı.

"Rüştümüzü ispat ettik"

 İlk yıllarında olanaksızlıklar içinde tek oyun hazırlığı yaparken şimdilerde bir sezonda 4 ya da 5 proje ile seyircisi ile buluşmaya devam eden Oksijen Tiyatro'nun Genel Sanat Yönetmeni Nurgül Çoluk; "2008 yılında kuruluşumuz zamanında başka dernek çatısı altında var olma savaşı verirken; şimdiler de kendi alanımızda daha farklı projelere nasıl adım atabiliriz düşüncesindeyiz. O zamandan bu zamana alanlarımız genişler gelişirken, fikirlerimizde gelişip tiyatroya yansıtmaya çalıştık. 2008- 2020 yılları arasında da Oksijen Tiyatro’yu besleyen kaynaklarda farklılıklar oluşturuyor tabii. İlk yıllar kişilerden destek alarak ayakta duran Oksijen şimdilerde rüştünü ispat etmiş bir genç misali kurumlar, kuruluşlardan, belediyelerden, bakanlıklardan desteklerini alarak büyük prodüksiyonlara yönelme noktasında. 10 Ocak 2020 yani 12.yılımıza adım attığımız günde kendi sahnemizde olmak. Seyircimizle kutlamak muhteşemdi. 6.Sezonunda Muhabbeti Ala doğaçlama tiyatro akşamında seyircimizle birlikte sanat yılımızı kutladık. Oksad cep sahnemiz dolu, oyunumuz muhteşemdi. Tabii ki seyircimizin verdiği enerji ve katılım ile yıl dönümümüze yakışır bir doğaçlama akşamı oldu. Nice sanat yıllarımız olsun temennisi ile." dedi.

12 yıla 14 yetişkin, 5 çocuk, 8 gençlik oyunu, 6 sosyal sorumluluk projeleri, 37 turne, 1 Hollanda Turnesi sığdıran Oksijen Tiyatro, dizin film çalışmalarında ise 7 projede 100'ü aşkın oyuncu desteği verdi. 4 tane en iyi oyuncu ödülü, 1 tane de yılın tiyatrocusu ödülünün sahibi oldu.

Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!