istanbul escort

Öğretmenlere Robotis kodlama öğretildi

Öğretmenlere Robotis kodlama öğretildi
Bu içerik 0 kez okundu.

19 ilçeden katılan 26 öğretmenin bir araya geldiği Robotis Temel Robotik Kodlama Eğitmen Eğitiminde, öğretmenler temel robotik becerilerin yanı sıra C++ tabanlı kodlama yapmayı, akıllı servo programlamayı ve genel robotik kodlama algoritmalarını 5 gün boyunca Robotıs ürünleri kullanarak İsmail Namlı tarafından verilen sunum ve bilgiler ile öğrendiler.

Kore’nin önemli eğitim kuruluşu olan STEAM Education Association’un ilgi uyandıran uluslararası geçerlilikteki sertifikalı “Temel Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimi” Programı Türkiye’de ikinci defa ve ücretsiz olarak Ordu’da yapılmakta olup; 5 gün sürecek bu eğitim, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile öğretmenlerle buluşturuldu.

Eğitimde yapılan sınav sonucuna göre, STEAM Education Association (Kore) sertifikasını almaya hak kazananlara İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş tarafından sertifikaları verildi.

Baş, 'Robotis Temel Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimi'nin önemine değinerek; "Temel Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimi konusunda bilgi verirken, öğrencilerimize gelecekte ihtiyaç duyacakları becerileri kazandıracak öğretmenlerimize bu eğitimi sağlayarak, geleceğimizin teminatı öğrencilerimize de katkı sağlıyoruz." dedi.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!