Öğrenme Şenliği'ne tam not

Öğrenme Şenliği'ne tam not
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu'nun 19 ilçesindeki Halk Eğitim Merkezlerinin açtığı kurslara katılanların eserlerinin sergilendiği Öğrenme Şenliği programı, dün Altınordu Tayfun Gürsoy Parkı'nda gerçekleştirildi.

 

Öğrenme Şenliği'nde dokuma, sumak Dokuma, taş boyama, ahşap dağlama, sepet örücülüğü, Arıcılık ve daha birçok meslekle ilgili stantlar açılırken, gezenler yapılan ürünlere tam not verdi.

Vali Seddar Yavuz, kursiyerlerin yaptığı tüm çalışmaları ziyaret ederken, kaçak su-doğalgaz çalışmaları konusunda projesi olan kişiye, patenti almak için yardım edeceğine söz verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, Öğrenme Şenliğine katılan ve emek veren herkese teşekkür etti.

Vali Yavuz; "Devletimizin en önemli hedeflerinden birisi her yaştan vatandaşımızı meslek edindirmek, onları kendi ayakları üzerinde durabilir bir hale getirmek. Kişisel felsefelerine, hayat felsefelerine bir katkıda bulunmak amacıyla Halk Eğitim Merkezleri tarafından sistemimizde olan bir çok kursu açıyoruz. Bugün de, kursiyerlerimizin kendilerini geliştirdiklerini, aile ekonomisine katkıda bulunduklarını, bir mesleği profesyonel olan yapabilecek hale geldiklerini yaptıkları ürünlerden gördük." dedi.

Dün başlayan Ordu Öğrenme Şenliği, bu akşam sona erecek.

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!