istanbul escort

ODÜ'ye mini botanik bahçeler yapılacak

ODÜ'ye mini botanik bahçeler yapılacak
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Üniversitesi, son 4 yılda yerleşkesinde yeşil alan kapasitesini 7,5 kat artırırken, var olan bitki çeşitliliği ekolojik koşullara uygun farklı bitkilerin bulunduğu mini botanik bahçeler için kolları sıvadı.

ODÜ ve İtalya Urbino Üniversitesi arasında imzalanan protokol sonrası Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, 1809 yılında kurulan ve birçok bitki çeşitliliğine ev sahipliği yapan Urbino Üniversitesi Botanik Bahçesi’nde incelemelerde bulundu.

ODÜ'de estetik ve fonksiyonel dış mekan ortamları oluşturularak bitki flora ve faunası açısından zengin ağaçlandırma ve çiçeklendirme faaliyetleriyle birlikte yeşil alan kapasitesi artırılırken Urbino Üniversitesi Botanik Bahçesi’nde yapılan incelemeler sonucunda bölge iklimine uygun farklı bitki türlerinin de içerisinde bulunduğu mini botanik alanlar tesis edileceği belirtildi.

Yarılgaç, ODÜ yerleşkesinde bulunan akçaağaç, selvi, dişbudak ve cennet ağacı gibi pek çok ağaç ve çiçek türünün Urbino Üniversitesi Botanik Bahçesi’nde yer alan birçok tür ile benzerlik gösterdiğini kaydetti.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!