ODÜ'den Engelliler Günü etkinliği

ODÜ'den Engelliler Günü  etkinliği
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Üniversitesi'nde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü” kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Sevim Acaröz Candan, “Engelli öğrencilerimizin akademik katılımlarını artırmaya yönelik gerçekleştirdiğimiz çalışmalara bu dönem başlayan ‘Ders Partneri’ hizmetimizi ekledik. Bu sayede engelli öğrencimiz sınıf arkadaşının desteği ile ders notlarına ulaşmakta ve sınıf arkadaşları eşliğinde dersine çalışmaktadır. Bununla birlikte görme engelli öğrencilerimiz için Üniversitemiz web sitesinin seslendirilmesi, Emin Çetinceviz Merkez Kütüphanesi’nde erişilebilirlik biriminin kurulması gibi hizmetlerin bu yıl içerisinde hayata geçirilmesi için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan ise, “Ordu Üniversitesi olarak engelli öğrencilerimizin akademik ve sosyal yaşamlarını kolaylaştıracak biçimde eğitim programları düzenleyerek onlara uygun eğitim, araştırma ve barınma ortamları oluşturmak amacıyla çalışmalarımızı özverili bir şekilde sürdürmekteyiz. Bundan sonraki süreçte de Üniversitemizde öğrenim gören engelli öğrencilerimizin yaşam kalitesinin yükseltilmesive onların hiçbir şekilde mağduriyet yaşamamaları için Ordu Üniversitesi olarak elimizden geldiği ölçüde engelleri kaldırmaya her zaman hazırız..” şeklinde konuştu.

Tiyatro gösterisi ve şiir dinletisi ile devam eden “Engelliler Günü” programı kısa film gösterimi ve müzik dinletisinin ardından sona erdi.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor