ODÜ'den 15 Temmuz Belgeseli!

ODÜ'den 15 Temmuz Belgeseli!
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Üniversitesi'nde “15 Temmuz Hain Darbesinin Tarihi Açıdan Önemi” konferansı ve “15 Temmuz” belgesel gösterimi gerçekleştirildi.

 

Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa Rektör V. Prof. Dr. Fikri Balta, Eğitim Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Sadık Kılıç, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tahsin Tonkaz, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Zekai Tarakçı, Fen Edebiyat Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Tuğba Bayrak Özbucak, Genel Sekreter Prof. Dr. M. Kenan Şahin, akademik ve idari personel ile davetliler katıldı.

“15 Temmuz Hain Darbesinin Tarihi Açıdan Önemi” konulu konferansta Tarih Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ömer Erden “Bundan üç yıl önce devletimiz belki de tarihinin en büyük saldırısı ile karşı karşıya geldi. Bu durum darbeden öte bir şeydir. Bu Sevr Anlaşması’nı yeniden hayata geçirmeye yönelik bir kalkışmadır, bir ihanettir.” diyerek tarihte bu tür yapılanmaların olduğuna yönelik örnekler verdi.

Konferans sonrası Rektör V. Prof. Dr. Fikri Balta,  gelecek nesillerin bu tür yapılanmalara aldanmaması için bilgili olmak gerektiğinin altını çizdi. Bu tür konferanslar aracılığı ile 15 Temmuz hadisesinin basit bir olgu olmadığının daha iyi anlaşıldığına dikkat çeken Prof. Dr. Fikri Balta, Doç. Dr. Ömer Erden’e teşekkür belgesi takdim etti.

Programın ardından Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi tarafından hazırlanan “15 Temmuz” konulu belgeselin gösterimi akademik ve idari personelin katılımı ile gerçekleştirildi.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul’un imarı Ordulu Onur Soytürk’e emanet
İstanbul’un imarı Ordulu Onur Soytürk’e emanet
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ