istanbul escort

ODÜ'de Türk Sanat Müziği coşkusu

ODÜ'de Türk Sanat Müziği coşkusu
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Türk Sanat Müziği Topluluğu tarafından “Türk Sanat Müziği” konseri gerçekleştirildi.

 

Şefliğini Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri Yener’in gerçekleştirdiği konser iki bölüm şeklinde düzenlendi. Konserin ilk bölümde Hicazlar Peşrev,  Bülbül gibi Pür Oldu Cihan Nağmelerinden, Mani Oluyor Halimi Takire Hicabım, Çözmek Elimde Değil Gönlümü Senden Kadın gibi pek çok hicazkar eser seslendirildi. Mahur ve nikriz eserlerin yer aldığı ikinci bölümde ise Mahur Peşrev, Yemenimde Hare Var, Hala Kanayan Kalbimi Aşk Ateşi Dağlar, Deli Gönül ve Bir Destan Dolaşır Bolu Dağını eserleri icra edildi.

Konser sonrası konuşma yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Üniversitesi'nin 13 yıllık süre içerisindeki gelişiminin kayda değer olduğuna vurgu yaparak “Ordu Üniversitesi artık gerek fiziki gerekse bilimsel alt yapısıyla, öğretim elemanlarıyla ve öğrencileriyle, ülkemizin geleceğine kattığı güzelliklerle ve yetişmiş insan gücü ile her geçen dönem daha üst seviyelere çıkarak gelişimine devam etmektedir." dedi.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!