istanbul escort

ODÜ'DE BİLİMSEL ÇALIŞMALARA HIZ VERİLDİ

ODÜ'DE BİLİMSEL ÇALIŞMALARA HIZ VERİLDİ
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Üniversitesi'nin, kurulduğu yıllarda 14 olan araştırma, sağlık, eğitim laboratuvarları ve atölye sayısı 2019 yılı itibari ile 152’ye ulaşarak yaklaşık 11 kat artış sağlandı.

2006 yılında toplamda 14 olan laboratuvar sayısı geçtiğimiz yıl eklenen 5 laboratuvar ile 152’ye yükselen ODÜ'de araştırma faaliyetleri aralıksız devam ediyor.

Sağlıkta fark yarattı

Ordu’da ilk niteliğinde birçok operasyona imza atan Diş Hekimliği Fakültesinin araştırma, eğitim ve sağlık laboratuvarları ile toplumun ağız ve diş sağlığının korunması ile ilgili hizmetini yeni binasındaki araştırma alanları ile daha üst seviyelere ulaştırmayı hedeflerken Tıp Fakültesi sahip olduğu 14 laboratuvarı ve Sağlık Bakanlığı Ordu Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesinde yapılan araştırmalar,  gerçekleştirilen ameliyatlar ve bölgesine verdiği sağlık hizmeti ile adından söz ettiriyor.

Toplum yararına bilimsel araştırmalar

Sahip olduğu 19 laboratuvarı ile moleküler biyoloji ve kimya alanlarında bilime katkıda bulunacak araştırma geliştirme süreçlerinin her aşamasında etkin görev ve sorumluluklar üstlenebilecek nitelikte elemanlar yetiştiren Fen Edebiyat Fakültesi gerçekleştirdiği bilimsel araştırmalarla toplum yararına sunduğu eğitime yönelik hizmetlerini sürdürüyor.

Ziraat Fakültesi 31 laboratuvarıyla eğitim vererek, nitelikli ziraat mühendisleri yetiştirmeyi amaç edinirken yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel araştırmalar ve projeler yürütüyor. Fatsa Denizcilik Fakültesinde bulunan 10 araştırma ve uygulama laboratuvarında yürütülen çalışmalar, biyolojik canlı çeşitliliğinin korunmasından su ürünleri endüstrisine ait her türlü bilimsel araştırmaya katkı sağlıyor.

Modern spor laboratuvarları

ODÜ'de hem Türkiye hem de Karadeniz Bölgesi‘ndeki en gelişmiş laboratuvarlardan bir tanesi olan ve Avrupa standartlarında modern olarak tasarlanan performans laboratuvarında; test ve ölçümler yapan son teknoloji 18 farklı cihaz bulunuyor. Performans laboratuvarında bulunan cihazlar ile yapılan test ve ölçümler BESYO öğretim üyelerinin bilimsel ve akademik çalışmalarına katkı sağlıyor.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİRLEŞME TAMAM GİBİ!
BİRLEŞME TAMAM GİBİ!
U13 LİGİ'NDE DEV DERBİ!
U13 LİGİ'NDE DEV DERBİ!