ODÜ TIPTA BEYAZ ÖNLÜK SEVİNCİ

ODÜ TIPTA BEYAZ ÖNLÜK SEVİNCİ
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesine 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde yeni kayıt yaptıran öğrenciler için “Beyaz Önlük Giyme” töreni gerçekleştirildi.

Tıp Fakültesine en yüksek puan ile yerleşen Muhammet Kutluhan Arpacı, "Hekimlik insanlık tarihi boyunca en kutsal mesleklerden biri olmuştur. Biz tıbbiyeliler olarak bunun farkındayız. Tek umudumuz, üzerinden asırlar geçmesine rağmen hala öğretileriyle bizlere yol gösteren Hipokrat’a, Galen’e, İbn-i Sina’ya nice tıp büyüklerimize ayrıca bize bu vatanı armağan eden şanlı şehitlerimize, gazilerimize ve ‘Beni Türk Hekimlerine emanet ediniz’ diyecek kadar bizlere güvenen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e layık olabilmektir." dedi.

"Hekimlik bir sanattır"

Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Tevfik Noyan, “Fakültemizde halen 200’ü kız, 204’ü erkek olmak üzere toplam 404 öğrenci öğrenim görmektedir. Bugün beyaz önlük giyecek birinci sınıfımızda 44’ü kız, 52’si erkek olmak üzere toplam 96 öğrencimiz bulunmaktadır. Tıp eğitimine 2011 yılında başlayan fakültemizde, ikinci dönem doktorlarımızı mezun etmenin gurur ve sevincini yaşıyoruz. Bu güzel törende evlatlarını yalnız bırakmayarak bizlerle bir arada olan, bizleri onurlandıran kıymetli anne ve babalarımız; Hepiniz evlatlarınızla ne kadar çok gurur duysanız azdır. Bu güzel tablo sizlerin eseridir.  Bugüne kadar olduğu gibi, bu uzun ve yorucu süreçte evlatlarınıza destek olmaya devam edin, çocuklarınızın daima yanlarında olun. Bundan sonra evlatlarınız bize emanettir. Çocuklarınızın en iyi eğitim alması için tüm çabamız ve desteğimizi göstereceğimizden emin olunuz.” diye konuştu.

Tören, Tıp Fakültesine 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde yeni kayıt yaptıran öğrencilere beyaz önlükleri giydirilmesiyle sona erdi.

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ORDUSPOR YENİDEN DİRİLİYOR!
ORDUSPOR YENİDEN DİRİLİYOR!
RÜSUMAT'IN HAKKARİ ŞANSSIZLIĞI!
RÜSUMAT'IN HAKKARİ ŞANSSIZLIĞI!