ODÜ, 8 ilçeden büyük…

ODÜ, 8 ilçeden büyük…
Bu içerik 0 kez okundu.

 

20 bini aşan öğrenci sayısı ile Ordu’nun 8 ilçe nüfusundan büyük olan Ordu Üniversitesi’nde 2019-2020 Akademik Yılı törenle başladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, törende yaptığı konuşmada; “Ordu’nun üniversitesi ile daha samimi, sıcak ilişkiler içerisinde olmasını arzu ediyoruz. Buranın düşünen, üreten, yarışan Ordu sloganımız doğrultusunda bilim ve üretim merkezi olması için hep birlikte çalışacağız” dedi.

Ordu Üniversitesi Morfoloji Binası Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Ankara Milletvekili, TBMM Milli Eğitim Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı, 61.Hükümet Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah İşler, Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu Milletvekilleri Ergün Taşcı, Metin Gündoğdu, Cemal Enginyurt da katıldı.

Vali Seddar Yavuz programda yaptığı konuşmada, “Üreten, yarışan en önemlisi de rekabet eden bir Türkiye inşası için hep birlikte çalışmalıyız” diye konuştu.

20 bin öğrenci

Üniversitenin gelişim süreci hakkında bilgi veren Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan ise, “13 yıllık kısa geçmişine rağmen gerek akademik gerekse fiziki gelişimini aralıksız sürdüren Ordu Üniversitesi alanında yetkin akademisyen ve idari personeli, 2 enstitüsü 12 fakültesi, 2 yüksekokulu ve 10 meslek yüksekokulu ile eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. 2006 yılında 4 bin 400 öğrenci, 118 akademisyen, 110 idari personeliyle eğitim seferberliğine başlayan Ordu Üniversitesi bugün yaklaşık 20 bin öğrenci, 735 akademik, 337 idari, 317 sürekli  işçi ve 12 sözleşmeli personeliyle ulusal ve  uluslararası alanda tercih edilen bir üniversite olarak eğitim öğretim hayatına devam etmektedir” dedi.

Protokol konuşmaları ardından müzik dinletisi, Profesörlük ve Doçentlik kadrosu alan öğretim elemanlarına biniş giyme töreni, Ankara Milletvekili, TBMM Milli Eğitim Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı, 61.Hükümet Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah İşler’in açılış dersi ile devam eden program, puan türüne göre bölüm ve programlarına birinci olarak yerleşen öğrencilere ödül takdimi ile sona erdi. Haber merkezi

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!