O KÖPEK BARINAĞI TAŞINIYOR!

O KÖPEK BARINAĞI TAŞINIYOR!
Bu içerik 0 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde Ünye Hayvan Barınağı’nda bulunan sokak hayvanlarının bir bölümünün açlığa ve ölüme terk edildiği haberleri gündemdeki yerini korurken, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, köpek barınağının da konforlu bir alana taşınması konusunda çalışma başlattı.

 

35 yıldır Ünye’de çözülemeyen çöp sorununu ortadan kaldırmasının ardından aynı yerde bulunan köpek barınağını da taşıyacaklarını söyleyen Güler, Ünye Kızılkaya Mevkiindeki alana kurulacak olan barınağın ormana zarar verilmeden doğa ile iç içe inşa edileceğini dile getirdi.

Ünye’de bulunan belediyeye ait hayvan barınağı ve çevresine besleme yapmaya giden hayvan severler, yürek yakan görüntülerle karşılaşmışlar ve hatta barınağın arkasında da ölü köpekler olduğunu söylemişlerdi. Ordu Büyükşehir Belediye adı geçen barınağın başka yere taşınarak, daha konforlu olacağını açıkladı.

Vatandaşlar ise köpek barınağının taşınmasını şu sözlerle değerlendirdi; "Ünye’yi tanımayan insanlar buralara geldiklerinde ilk karşılaştıkları o kötü koku ve kontrolsüz hayvanların dolaşmalarıydı. Köpeklerin buradan alınarak daha iyi bir yere yerleştirilmesinden büyük bir memnuniyet duyduk. Bizi çok büyük bir sorundan kurtardı."

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!