MüzeKart’a indirim yapıldı

MüzeKart’a indirim yapıldı
Bu içerik 0 kez okundu.

Bakanlığa bağlı müze ve ören yerlerine bir yıl boyunca sınırsız giriş hakkı sağlayan kartın fiyatı 70 liradan 60 liraya düşürüldü.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 300’den fazla müze ve ören yerine bir yıl boyunca sınırsız giriş hakkı sağlayan MüzeKart’ın fiyatı, 70 liradan 60 liraya indirildi. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre indirim 1 Mart’tan itibaren geçerli olacak.

Bakanlığa bağlı müze ve ören yerlerinin yanında yılbaşından itibaren Milli Saraylara bağlı bazı tarihi mekanlarda da geçerli olan kart, müze ve ören yerlerindeki gişelerden ve www.muze.gov.tr adresinden satın alınabiliyor.

Yükseköğretim Kurumu’na bağlı üniversitelerdeki öğretim elemanları ve öğrenciler de 30 liraya satılan MüzeKart Akademi ile Bakanlığa bağlı tüm müze ve ören yerlerini bir yıl boyunca ikişer kez ücretsiz ziyaret edebiliyor.

Ayrıca 18 yaş ve altı ile 65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, gaziler ve refakatindeki anne, baba, eş, çocuklar ile şehit yakını kimlik kartı sahipleri, engelliler ve bir refakatçisi, zorunlu hizmete tabi er ve erbaşlar, MEB’e bağlı ilk ve orta öğretim kurumlarındaki öğretmenler, üniversitelerin sanat tarihi ve arkeoloji öğrencileri ile yerli ve yabancı basın kimlik kartı sahipleri de müze ve ören yerlerini ücretsiz ziyaret edebiliyor. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!