Muhtarlar; “Oyuna geldik!”

Muhtarlar; “Oyuna geldik!”
Bu içerik 0 kez okundu.

         

Altınordu’da 12 muhtar, 2B arazi fiyatlarının tespiti sırasında kandırıldıklarını, 3 bin ile 7 bin lira olarak belirlenen fiyatların da sonradan iki katına çıkarıldığını ileri sürdüler.

 

            2B arazilerinin fiyatlarıyla ilgili Altınordu’da 12 muhtarın mühürleyip imzaladığı bir dosya da Ordu’ya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a iletildi. Muhtarlar dosyada taleplerini şöyle dile getirdiler;

“Araç yolu bile olmayan 2B arazi fiyatı 11 bin ila 14 bin 500 arasında değişmekte olup, yüzde 50’si vatandaştan istenmektedir. Bu da dönüm başına 5 bin 500 ila 7 bin 250 civarı tutarındadır. Ortalama 10 dönümde 1 ton fındık elde eden köylümüzden bu fiyatların istenmesi infiale yol açmıştır. Mevcut ödeme koşulları 5 yıl 10 taksittir, taksit yapıldığında fiyat daha da artmaktadır.

Kandırıldık!

2B çalışmaları sırasında bu köylerimizin tamamında yol çalışması vardı ve köylerimize bu konu ile ilgili gelen devlet memurları; ‘hiçbir şeye itiraz etmeyin, yol çalışmaları da durur, devlet bu arazileri cüzi bir fiyata size satacaktır’ dediler. İtiraz etmedik, bu köylerde fiyat komisyonu ile çalışma yaptılar ve 3 bin TL ile 7 bin TL arasında fiyat tespiti yaptılar. Sonradan da fiyat bilgimiz dışında değişerek, 11 bin ile 14 bin 500 TL arasında takdir edildi.

Derdimizi Valilik makamına, AK Parti İl Başkanlığına, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne, Ankara’da Tarım Bakanlığına ve milletvekillerine taşıdık. İç hukuk bizim için bitmiştir.

12 köy, 10 bin vatandaş, 6 bin seçmen adına muhtarlar olarak talebimiz; fiyatın 2 bin TL civarına çekilmesi ve ödeme planının yıllık tek taksit olarak gözden geçirilmesidir.”

            “Söz aldık!”

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan, 2b arazi fiyatlarının düşürülmesini istedi.Milletvekili Cemal Enginyurt, “Sayın Maliye ve Ekonomi Bakanımız Berat Albayrak beyi, Ordu ilinde misafir ettik. Ordu ve Giresun ilimizin en önemli sorunu olan,2 B arazilerinin kıymet bedelini görüştük. Sayın Bakanımız sorunu çözecek, teşekkür ederim” diye konuştu.


Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!