Muhtarlar bir tıkla Belediyeye ulaşacak

Muhtarlar bir tıkla Belediyeye ulaşacak
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Muhtarların taleplerini kolayca belediyeye iletmelerini sağlamak, iletilen talepleri etkin bir şekilde takip edip sonuçlandırmak amacıyla “e-muhtar” projesini başlatan Altınordu Belediyesi, 92 mahalle muhtarına bilgisayar dağıttı.

Altınordu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü teknik personellerince Muhtarlıklara kurulumuna başlanan bilgisayarlara yüklenen yazılımla muhtarlar vatandaşların taleplerini Belediyeye gelmeden bilgisayar ortamından iletip, takibini de yapabilecek. Elektronik ortamda Muhtarlardan gelen talepler, doğrudan sistem üzerinden ilgili birime yönlendirilecek ve takibi yine elektronik ortamda yapılıp sonuçlandırılacak.

Hızlı iletişim

‘E-MUHTAR’ projesinin Muhtarlıkların yönetime katılımlarını sağlamanın önemli araçlarından biri olduğuna dikkat çeken Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “yeni nesil belediyecilik örneği olan bu uygulama ile Belediye hizmetlerinin etkin, verimli ve güvenli bir şekilde sunulması, sorunların kısa sürede Belediyemize iletilmesi, Belediyemiz ile Muhtarlarımız arasında var olan iletişim kanallarının artırılmasının yanında Muhtarlarımızın da etkinlik ve işlevselliğinin çoğaltılması amacıyla bu projeyi hayata geçirdik. Dünyada zamanın, teknoloji zamanı olduğunu biliyoruz. Bu sebeple dağıtımına başladığımız bilgisayarlarla çalışmalarda zaman kaybının önüne geçerek vatandaşlarımıza hızlı bir şekilde hizmet edeceğiz. Bilgisayarların dağıtılmasının ardından periyodik olarak düzenleyeceğimiz eğitimlerle aktif olarak kullanılan bir sistemi hayata geçirmiş olacağız” dedi. 

Muhtarlardan teşekkür

Vatandaşların birçok talebini belediyeye gitmeden bilgisayar üzerinden yapacaklarını ve zamandan tasarruf edeceklerini belirten muhtarlar Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’e teşekkür ettiler. Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı