MIDI KEŞİFTE!

 MIDI KEŞİFTE!
 MIDI KEŞİFTE! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

2016 yılında kapatılan Mıdı Restaurant, geçen süre içerisinde harabe bir hale gelirken, Mıdı Restaurant İşletmecisi Vedat Karaman, Ordu Hukuk Mahkemelerine başvurarak keşif istedi. Keşif ekibi, dün incelemeler yapıp, notlar aldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan 1. Sınıf Turizm İşletme Belgesini alan Mıdı Restaurant, Ordu Büyükşehir Belediyesi kurucu ve ilk başkanı Enver Yılmaz zamanında Büyükşehir Meclisi tarafından alınan kararla ruhsatı iptal edilmiş ve kapatılmıştı.

İşletme sahipleriyle Ordu Büyükşehir Belediyesi arasında mahkemelik olan tesis, kapatıldıktan sonra tinercilerin ve sarhoşların uğrak yeri oldu.

Defalarca yangının çıktığı işletmenin sahibi Vedat Karaman, mahkemeye başvurarak keşif istedi ve davacı oldu.

Mıdı'yı tekrar Ordu turizmine kazandırmak istediklerini aktaran Vedat Karaman, şunları kaydetti; "Mıdı Restaurant, Ordu'da 1967'den bu yana faaliyet gösteren ve turizmde öncü olan bir mekandı. Denizin 40-50 metre içerisinde olan Mıdı Restaurant, 2016 yılında Enver Yılmaz tarafından ruhsat iptaline gidilerek iş yerimiz kapatıldı. Sağlam teslim ettiğimiz iş yerimiz, 2020 Şubat ayında darmadağın, yakılan, yıkılan, talan edilen bir mekan haline geldiği için Ordu Hukuk Mahkemelerinde tespit davası açtık. Keşfimizi yapacağız. Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne karşı davamız sürüyor. Bu keşiften sonra da Ordu'da bu mekanın tekrar hayata geçirilmesi için planımız olacak. Mıdı Restaurantımızın bu şekle gelmesi bize acı veriyor. Belediye Başkanımız Hilmi Güler'e teşekkür ederiz. Projelerimize hazırız. Burayı turizme kazandıracağız. Ordu'da tarihe tanıklık eden Mıdı'yı tekrar turizme kazandıracağız. Eski Başkan Enver Yılmaz, burayı katletmiştir. Başkan Güler ise bize destek veriyor. Mıdı'nun bu hale getirilmesi Ordu'ya vurulmuş bir hançerdir.”

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!