Mesudiye’ye 5 yatak daha

Mesudiye’ye 5 yatak daha
Bu içerik 0 kez okundu.

15 yataklı Mesudiye Devlet Hastanesi bir üst statüye çıkarılarak, diş ünitinin de olduğu 20 yataklı hastaneye dönüşecek.

15 yataklı E-2 rolünde Halk Sağlığı Genel Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet vermekte olan Mesudiye Devlet Hastanesi’nin yatak kapasitesi 20’ye çıkartıldı, diş üniti de kurulmasına karar verilerek, E-1 statüsüne yükseltildi.

Bu statü ile birlikte Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü’ne bağlanan Mesudiye Devlet Hastanesi, 10 yılda artan nüfusa karşın ilçede aile hekimliği dışında klinik branşlarda uzman tabip bulunmayışı ve bölgenin ulaşımı zorlaştıran coğrafi yapısı nedeniyle sağlıklı bir hizmet sunamamaktaydı.

Gözün aydın Mesudiyem”

Alınan kararı değerlendiren Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, “Söz verdik sözümüzü yerine getirdik. İlk projemizi Ankara'da sonuçlandırdık. Artık Mesudiyemiz 20 yataklı Devlet Hastanesine kavuştu. Emeği geçen Başta Sağlık Komisyon Başkanımız Ordu Milletvekilimiz Şenel Yediyıldız'a, Milletvekillerimize, İl Başkanımıza, Sağlık İl Müdürümüze hemşehrilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi. Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!