istanbul escort

"MESUDİYE BİTİYOR"

Bu içerik 0 kez okundu.

CHP Mesudiye Belediye Meclis Üyesi adayı Arslan Sarıgül, Mesudiye'nin tabelada görülen kadar nüfusu olmadığına dikkat çekerek, çoğu gün esnafın siftah bile yapamadığını söyledi.

 

Eğitim, sağlık ve ulaşımdaki sorunların aynı kaldığını ve kimsenin de çözmeye kalkmadığını aktaran Sarıgül, Mesudiye'nin sürekli küçüldüğünü kaydetti.

"Dereyolu hemen bitmeli"

Sarıgül; "Mesudiye bittikçe içim yanıyor. İlçemizde ulaşım, eğitim ve sağlık sorunları ivedilikle çözülmesi lazım. Ulaşımda ilk olarak mahalle yollarımız ve Dereyolu'nu bitirmeliyiz. Dereyolu 23 yıllık bir proje ve 85 km.'lik bir yol. Adı Akdeniz-Karadeniz Yolu olarak değişti ama hala bitmedi. Duble yol olarak yapılacaktım ama tek gidiş geliş oldu. Ne zaman biteceği meçhul. Bu yola protesto amaçlı patates, ağaç dikildi ama neden bitmediği anlaşılamadı. Osmaniye'den Mesudiye'ye kadar olan yer 4 yılda bitirildi. Mesudiye-Ordu arası kaldı." dedi.

"Tabela var, doktor yok"

'Sağlık sorunlarıyla ilgili konuştuklarımız hep sözde kaldı' diyen Arslan Sarıgül; "Her defasında Mesudiye'nin nüfusunu 20 bin yapın devlet hastanesi, uzman hekim gelsin dediler, 25 bini aştık. Tabelada devlet hastanesi yazıyor ama değil. Aile hekimleri dışında acil bölümünde tek doktor var. Personel açığı, araç-gereç ve lojman sıkıntısı da devam ediyor. " şeklinde konuştu.

"Eğitim can çekişiyor"

650-700 öğrenci ile eğitime başlayan yüksekokulun can çekiştiğini söyleyen Sarıgül, "Öğrenci sayısının yetersizliğinden KYK kapandı. Ücretli öğretmenlerle eğitim yapılıyordu. Atamalarla az da olsa yüzümüz güldü. Yüksekokulu acilen kurtarmamız lazım." dedi.

"Mesudiye, sürekli küçülmek zorunda mı?"

Kağıt üzerinde nüfusun yüksek olmasına karşın esnafın bazı günler siftah bile yapamadığını aktaran Sarıgül, şunları kaydetti; "Yeşilce'de Turizm ve Otelcilik bölümü kapandı, Jandarma kapandı, Köykent ilkokulu kapandı, cezaevi, askerlik şubesi, Mehmetçik dershanesi, Tarım Kredi Kooperatifi kapandı. 3 banka sayısı 1'e düştü. Mesudiye, sürekli küçülmek zorunda mı? Sorunların çözümü için hazırım. Hangi kapı çalınacaksa çalalım, sorunları çözene kadar gerekirse o kapıda yatalım."

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!