MESAİ DIŞINDA ÖLMEYİN!

MESAİ DIŞINDA ÖLMEYİN!
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne ait gasilhanede akşam nöbetçi bırakılmaması, cenaze sahiplerini mağdur ediyor. Cenazeler tabutta mesainin başlamasını bekliyor.

Büyükşehir belediyesi tarafından Altınordu ilçesinde yapılan modern Cenaze Hizmetleri Binası için yaklaşık 8 milyon TL harcandı ancak akşam 21.00’den sonra hizmete kapatılması sorunları ortadan kaldırmadı.

Kur’an bile okunamıyor

Özellikle akşam saatlerinde meydana gelen ölüm ya da il dışından gelen cenazeler, gasilhane sabah 8’de açıldığı için bekletilmek zorunda kalınıyor. Dinimize göre yıkanmayan cenazenin başında Kur’an-ı Kerim okunamıyor. Okunursa insanlar ağlamasını erteliyor. Cenazenin yıkanmak için sabaha kadar bekletilmesi nedeniyle Kur’an okunamadığı gibi insanların ağlama ve feryatları da bitmiyor.

Vatandaşlar tepkili

“Madem mesai saatlerinde hizmet verecek, biz bu kadar parayı niye harcadık?” diye soran vatandaşlar, konuyu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ilettiklerini ancak hala gelişme olmadığını söylediler.

Birçok ilde gasilhanelerde gece de yıkama için görevli ve imam bulundurulduğunu belirten vatandaşlar, “ölümün saati mi olur? Vatandaşlar ölmek, cenaze sahipleri yıkatmak için mesai saatini mi bekleyecek?” diyerek, sorunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını istediler.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ORDUSPOR 1967 GELİYOR...
ORDUSPOR 1967 GELİYOR...
NİHAYET BÜYÜKŞEHİR OLDU!
NİHAYET BÜYÜKŞEHİR OLDU!