Merdiven altına dikkat!

Merdiven altına dikkat!
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Doktorlar, merdiven altı üretim olan ucuz şeker, çikolata ve tatlının başta mide ve bağırsak olmak üzere birçok rahatsızlığa yol açtığını söylediler.

Kuğu Pastanesi sahiplerinden Mehmet Kamber de bayram öncesi tüketicileri uyardı. Kamber; “3 kuruş fazla vereceksin, şekeri şekerciden alacaksın” dedi.

40 senedir bu mesleğin içinde olduğunu belirten Mehmet Kamber, “merdiven altı diye tabir ettiğimiz ürünlere inanmıyorum ve onlardan ürün almıyorum. Vatandaşa önerim, kaliteli mal kaliteli yerlerde satılır. İşi bileninden alacaksın, marka ürün alınmalı” diyor.

Satın alma gücü düştü

Şuanda satışların geçen seneye oranla çok düşük olduğunu belirten Mahmet Kamber, şu bilgileri paylaştı;

“Şuanda bayram arifesi diyoruz ama öyle bir girişim yok ama inşallah hayırlı olur. Geçen seneye göre fiyatlarda %20 artış var ama satışlarımızda %50 düşüş var. Bayram şekerlerimiz, Çikolata, Draje, lokum var. Kaliteli ürünlerimizdir, fiyatları da Kilosu 60-70TL arasında ürününe ve kalitesine göre artış gösteriyor.”

Eski bayramlarda çok tatlı sattıklarını ancak o günlerin geride kaldığını da belirten Kamber, “Ama bu sene henüz bir hareketlilik yok. Fiyatlarımızda geçen seneye göre %20 bir artışımız var, bu artışın sebebi maliyetlerin artması, işçi fiyatlarının yükselmesinden dolayı. Şuanda tatlı satışlarında hareketlilik yok. Bu durgunluğun sebebi, Ekonomik kriz ve bununla beraber vatandaşın cebinde para olmadığından, ürünlerin pahalı olmasından kaynaklanıyor. Satış fiyatlarımız bizi kurtarmıyor ama halka hizmet, hakka hizmet diyerek devam ediyoruz.” diye konuştu. Samet Sezer/Yusuf Can Erişen (Ordu hayat)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!