"MEMUR PAKETİYLE BEKLENTİLER KARŞILANMALI"

Bu içerik 0 kez okundu.

Türkiye Kamu Sen Ordu İl Temsilcisi Fatih Galender Zengin, Türkiye Kamu-Sen Başkanlar Kurulu'nun Antalya'da toplandığını ve önemli kararlar alındığını söyledi.

Kamu görevlilerinin hak mücadelesini yükseltmeye devam edeceklerini aktaran Zengin; "Eğitim ve değerlendirme toplantısında ülkemiz kamuoyunu yakından ilgilendiren konular ile kamu görevlileri ve emeklilerinin mali ve özlük haklarına ilişkin olarak önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğimiz eylem ve etkinlikler ele alınmış, yeni stratejiler belirlenmiştir." dedi.

'5. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerinde kamu görevlileri ve emekliler lehine hiçbir yeni kazanım elde edilememiş, milyonlarca çalışan ve emeklinin umut ve beklentileri iki yıl sonraya ertelenmiştir' diyen Zengin, şunları kaydetti; "Türkiye Kamu-Sen Başkanlar Kurulu, yukarıda sıraladığımız taleplerimizle birlikte kamu görevlilerimizin bayram ikramiyesi, sosyal yardımların emeklilikte de ödenmesi, aile bütünlüğünün korunması, kadın istihdamının geliştirilmesi, kreş ve gündüz bakımevleri açılması, zorunlu rotasyon, sicil ve disiplin uygulamaları, görevde yükselme, atama ve yer değiştirme, gibi personelin ekonomik durumunu, verimliliğini ve etkinliğini doğrudan etkileyen konulardaki sorunların iki yıl daha sürüncemede bırakılmasının önüne geçilmesi için bir memur paketi hazırlanması konusunda ısrarcıdır. Hazırlanacak memur paketinin TBMM’de kanunlaşarak sayıları 20 milyona ulaşan vatandaşımızın beklentilerinin bir an önce karşılanması sağlanmalıdır."

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!