MELET’E YENİ KÖPRÜ YAKIŞTI

MELET’E YENİ KÖPRÜ YAKIŞTI
Bu içerik 0 kez okundu.

Büyükşehir’den çifte açılış…

Büyükşehir Belediyesi tarafından Karadeniz sahil yolunun trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla Melet Irmağı üzerine yaptırdığı yeni köprü törenle ulaşıma açıldı.

Ordu’nun marka şehir olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Bugün burada Ordu’muza iki güzel eser kazandırıyoruz. Bunlardan birisi 236 metre uzunluğundaki Yeni Melet Köprüsü. Bu köprü Ordu’ya yeni bir damar olacak, trafiğimizi rahatlatacak. Akabinde güzel de bir bulvar açtık. Kadirşinas hemşehrileri olarak kanını, canını bu ülke için feda eden şehidimiz Birol Yıldırım’ın adını bu bulvara verdik. 5 km’lik güzergâhvatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Bir yeni köprü daha

Marka şehir olma yolunda ilerlediklerini belirten Başkan Güler, “Melet’in denizle birleştiği noktada bir köprü daha düşünüyoruz. Bunun da planlamasını yapıyoruz. Ordu, köprüleriyle de anılan bir şehir olacak. Melet güzel bir yaşam merkezi olacak” diye konuştu.

Törende konuşan Vali Seddar Yavuz da Başkan Güler ve Karayolları ekibine teşekkür etti.

Yeni otogar mevkiinden başlayarak Karapınar Mahallesi sanayi bölgesi üzerinde bulunan ve Yeni Melet Köprüsü üzerinden Kayabaşı kavşağına kadar sıcak asfaltla kaplanan 5 km’lik güzergâh, karayoluna alternatif bir yol oluşturduğu gibi bölgede bulunan trafik yoğunluğuna da çözüm oldu. Haber merkezi

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!