Melet Irmağı temizleniyor

Melet Irmağı temizleniyor
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Devlet Su İşleri, Ordu'daki çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Melet Irmağı’nda taşkın riskinin azaltmak için makinelerle temizleme çalışmalarını sürdürüyor.

Devlet Su İşleri, Ordu’ya yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Ordu ili Altınordu ilçesinde bulunan Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz Bölgesi sınırını oluşturan Melet Irmağı’ndaki rüsubatın temizlenmesi için 2019 yılı Ağustos ayında idari imkanlarla çalışma başlatıldığını belirten DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, "Çalışmalar kapsamında 100 metre genişlikteki dere yatağında geçici çalışma yolları oluşturulmuştur. Devam etmekte olan makinalı çalışmalarla, dere yatağından çıkan malzemenin bir kısmı ile mevcut seddelerin güçlendirilmesi (yeniden topuk teşkili) yapılmakta olup, kalan malzeme 9 km. mesafedeki dolgu alanına taşınmaktadır. Çalışmalarda 1 adet beko, 1 adet paletli ekskavatör (draglayn), 1 adet greyder, 3 adet kamyon, 1 akaryakıt tankeri görev yapmaktadır. Bu çalışmalar esnasında görevli mühendis, tekniker, operatör ve şoför toplam 9 adet personelimiz etkin olarak çalışmaktadır. "dedi.

Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!