MECLİSTEN İŞGEM'E ONAY ÇIKTI!

MECLİSTEN İŞGEM'E ONAY ÇIKTI!
Bu içerik 0 kez okundu.

Altınordu Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda Altınordu’ya İş Geliştirme ve Girişim Hizmetleri Merkezi (İŞGEM) kurulması oy birliğiyle kabul edildi.

Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda alınan önemli bir karar ise Altınordu’ya İş Geliştirme Ve Girişim Hizmetleri Merkezi (İŞGEM) kurulmasına yönelik oldu. Bu kapsamda Altınordu İŞGEM Teknoloji Geliştirme Ve Girişim Hizmetleri Anonim Şirketi'nin Altınordu Belediyesi’ne hibe etme isteği yapılan oylama sonucunda oy birliği ile kabul edildi.  

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan ve İŞGEM hakkında meclis üyelerine bilgi veren Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, kurulacak olan İŞGEM’in Altınordu’ya çok önemli kazanımları olacağını belirterek; "Altınordu Belediyemizin himayesinde ilimize kazandırılacak olan İŞGEM’in, ALBEL’ e ait Karacaömer sanayi sitesinde faaliyet göstermesini planlıyoruz. İŞGEM ile ayrıca Enerji ve yenilenebilir enerji, Medikal, Robotik, Makine ve Kimya, Elektrik ve Elektronik, Yazılım, Dijitalleşme gibi orta yüksek ve yüksek teknoloji alanlarda üretim yapan 22 yeni firma kurulacak. İŞGEM birçok alanda şehrimize değer katacak” dedi.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!