Meclis üyeleri de kapı aşındıracak!

Meclis üyeleri de kapı aşındıracak!
Bu içerik 0 kez okundu.

CHP’de, belediye başkan adaylarından sonra meclis üyelerini belirleme yetkisini de Genel Merkez kullanacak. İl başkanlarının listesi MYK’dan geçecek.

 

Belediye meclisi üyeleri için aralarında ilimizin de bulunduğu 21 kentte il başkanları liste hazırlayacak, MYK onay verecek.

CHP yerel seçimler için yarışacak adaylarını belirlerken, Parti Meclisi'nde (PM) alınan yetki kapsamında genel merkezden bütün il ve ilçelere yazı gönderildi. CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı, Seyit Torun ve Muharrem Erkek ile CHP Genel Sekreteri Mehmet Akif Hamzaçebi imzasıyla il ve ilçe başkanlıklarına gönderilen yazıda PM'nin belediye meclisi ve il genel meclisi üyelikleri için aday saptama yetkisinin MYK'ye devredildiği belirtildi.

Yazıya göre Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Hatay, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kırklareli, Kilis, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Uşak, Tunceli, Trabzon, Yalova ve Zonguldak'ın tüm seçim çevrelerinde belediye meclis üyeleri ile il genel meclis üyelikleri aday listelerinin onama yetkisinin de MYK'de olduğu belirtildi.

MYK değiştirebilecek

Yazıya göre belde belediye meclis üyeliklerinin belirlenerek onama yetkisinin ilçe yönetim kurullarına; ilçe belediye meclisi ve il genel meclisi üyeliklerinde ise il yönetim kurullarına devredildiği belirtildi. Müdahale yetkisi Tüm seçim çevreleri için belediye başkan adaylığı listelerinin genel merkez tarafından hazırlanarak onanacağı, ilgili il ve ilçe temsilcilerine genel merkezde elden teslim edileceği belirtildi.

MYK'nin listelerin kesinleşmesine kadar düzenleme, onama, teslim, değiştirme yetkisini elinde tuttuğu, gerek gördüğünde doğrudan müdahale edebileceği de bildirildi. Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!