Malkoç'tan Ordu ziyaretleri

Malkoç'tan Ordu ziyaretleri
Bu içerik 0 kez okundu.

Kamu Denetçiliği Kurumu Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Vali Seddar Yavuz ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler'i makamında ziyaret etti.

 

Kamu Denetçiliği Kurumu’nca, “İnsan Haklarının Korunması ve Tanıtımında Kamu Denetçiliği Kurumunun Rolünün Güçlendirilmesi İçin Teknik Destek Projesi” kapsamında Ordu’da gerçekleştirilecek “Ombudsman Ordulularla Buluşuyor” temalı toplantıya katılmak üzere ilimize gelen Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, beraberinde bazı  Kamu Denetçileri ile birlikte Vali Seddar Yavuz’a nezaket ziyaretinde bulundu.   

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ve diğer Kamu Denetçilerini Ordu’da görmekten ve ağırlamaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Vali Seddar Yavuz, Kamu Denetçiliği Kurumunun önemine değindi.


Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Türkiye Kamu Denetçiliği Kurumunun idarenin eylem ve işlemleriyle tutum ve davranışlarını denetleyen, halkın avukatlığını yapan, aynı zamanda da kararlarıyla idareyi, idarecilere yol gösteren bir nevi danışmanlık yapan bir kurum olduğuna dikkat çekti.

Şeref Malkoç’u Ordu’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Başkan Hilmi Güler ise, “Bizim için Şeref Malkoç, hem Türk politikasının hem de demokrasinin rol modeli. İnşallah ilimizde yapılacak çalışmaların kuvveden fiile çıkmasını birlikte görmüş olacağız” dedi.

İllerdeki sorunları yerinde görmek, vatandaşları ve idarecileri dinlemek için ekibiyle Ordu’ya gelen Malkoç, yaptığı çalışmalar ile Türkiye’ye damga vurmuş olan Hilmi Güler’in Ordu için büyük şans olduğunu belirtti.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAKEM FACİASI!
HAKEM FACİASI!
"SIRA PLAY-OFF FİNALİNDE"