istanbul escort

KUŞLAR AÇ KALMASIN DİYE...

KUŞLAR AÇ KALMASIN DİYE...
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu'nun Kızılhisar mahallesinden Bilgi Keskin adlı vatandaşın yaptığı Kuş Yem Evi, kuşların aç kalmasını önledi. En yakın destekçisi ise köyün imamı Muhammet Saygı.

Çoğunlukla şehir merkezinde kalmasına rağmen kuşların aç kalmasını istemeyen Bilge Keskin, geliştirdiği yöntemle, kuşların en az 15 gün boyunca karınlarını doyurmasını sağlıyor.

"Hayırlı bir iş yapmaya çalışıyoruz"

Karlı havalarda kuşların aç kalmaması için böyle bir yönteme başvurduğunu aktaran Bilgi Keskin, şunları kaydetti; "Kar yağmadan çevredeki kuşlarımızın aç kalmaması için 5 kiloluk bidonlara kuşları beslemek için, kuşlarımız daha rahat besin alsın yaşamlarını sürdürsün aç kalmasınlar diye yemlik yapıyoruz. Bidon, çalı dalı, ipten oluşan aksesuarlarımızdan yapıyoruz. Bitince de yemleri ağaca veya iplere asacağız. Karlı havalarda aç kalan kuşlarımızda bu yemliklere gelip karınlarını doyuracaklar. Bu kapları doldurduğumda en az 15 gün yeterli gelecek. Gelince tekrar dolduracağız. Bu bir duyarlılıktır, çevremde gören insanlara da tavsiye ediyorum. Yapması çok basit ve maliyetsiz."

"Herkese örnek olmalı"

Köyün imamı Muhammet Saygı ise; "Dünyada paylaştığımız sadece insanlar değil de hayvanlarıyla doğasıyla herkesle birlikte bu dünya bizim sadece insanların değil. O yüzden bilgi ağabeyin yaptığı çok güzel. Başkalarına da vesile olur. En azından gören vatandaşlar harekete geçebilir. Herkese örnek, çok güzel bir şey olacak." dedi.

Ordu Hayat/Ahmet Bayrak (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
4 AYDIR MAAŞLARINI ALAMADILAR!
4 AYDIR MAAŞLARINI ALAMADILAR!
2.AMATÖRDE PLAY-OFF ZAMANI
2.AMATÖRDE PLAY-OFF ZAMANI