“Kum ve çakıl belediyeciliğine son!”

“Kum ve çakıl belediyeciliğine son!”
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, “Gülyalı’nın ve Gülyalıların tek bir kuruşunun dahi kişisel hizmetlere harcamayacağız. Bu makamın üzerimize yüklediği büyük bir vebal var. Doğmamış çocuğun dahi geleceğini düşünerek sorumluluğumuzun bilincinde hareket ediyoruz” dedi.

İnsanların bireysel işleri için kum, çakıl ve boru tedarikini belediye üzerinden sağlamalarının belediyelere ciddi bir mali yük getirdiğini ifade eden Başkan Tepe, “Kum ve çakıl belediyeciliği değil hizmet belediyeciliği yapmak istiyoruz. Kişisel taleplere karşı asla taviz vermeyeceğiz. Küsenler, darılanlar olabilir. Bu konuyu oy potansiyeli olarak görmüyoruz. Gülyalı'nın tek bir kuruşu dahi bu taleplere harcanırsa o zaman kimseye hesap veremeyiz” diye konuştu.

Özel işe, özel fiyat!

Gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşlara imkânlar nispetinde yardımcı olmaya çalıştıklarını ancak bunun dışındaki taleplere karşılık vermediklerini bildiren Başkan Tepe, “Belediyelerin araçlarını kiralama yetkisi kanunlarla belirlenmiş. Geçmiş dönemlerden itibaren her yıl güncellenen bir kiralama tarifesi var. Ancak neredeyse hiç bu yönteme başvurulmamış. Özel işlemlerde araçların kiralanması gerekir. Aksi bir durum kamu zararı yaratır ve vicdanen hesabını veremeyeceğimiz bir durum ortaya çıkar” dedi.

“İsrafsız bir dönem yaşıyoruz”

Kişisel taleplerle ilgili geçmiş dönemdeki harcamaların mali yükünün ağır olduğunu, bu geleneğe son verip halka hizmet anlayışını uyguladıklarını söyleyen Başkan Ulaş Tepe, “Bunun için mali disipline çok önem veriyoruz. Hem sahada çalışıp hem mevcut borçları da ödeyecek biçimde yolumuza devam ediyoruz. Ekibimizle birlikte her bir harcamayı en ince ayrıntısına kadar hesaplıyoruz. Örneğin, geçtiğimiz yıl Ordu Tanıtım Günleri’nin belediyemize maliyeti 60 bin TL’nin üzerinde gerçekleşmiş. Biz bu rakamı bu yıl %75 oranında minimize ettik ve toplam maliyetimiz 15 bin TL’yi dahi bulmadı. Bu sadece bir kalemde yaptığımız tasarruf. En makul, en doğru adımları atacağız” diye konuştu. Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!