Kruvazör Limanı’na yeşil ışık

Kruvazör Limanı’na yeşil ışık
Bu içerik 0 kez okundu.

 

            Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu rıhtımı ile Ünye limanında yapılacak yeni düzenlemelerle Kruvazörlere Ordu’yu açacaklarını söyledi.

            Ordu’da yapılacak Kruvazör Limanı ile Ordu’nun önemli bir cazibe merkezi haline geleceğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ünye Limanı’nın derinliğini 9 metre, Ordu İskelesi’nin de 180 metre uzatılması durumunda buralara kruvazörlerin yanaşabileceğini belirterek, “Bunu gerçekleştirdiğimiz zaman gelecek gemilerden bin 500-2 bin kişinin Ordu sahilinde yürüyüşe ve merkezde alışverişe çıkacağını düşünürsek büyük bir hareketliliği sağlamış olacağız. Ordu ekonomisinin böylesi açılımlara ihtiyacımız var. Biz de bunun üzerine çalışıyoruz” dedi.

            Marmaris gibi…

            Geçtiğimiz günlerde Ordu’yu ziyaret eden 2’inci Hücumbot Filotillası Komodoru Dz. Alb. Aziz Bakıoğlu da liman konusundaki boşluğu dile getirmişti. Bakığoğlu, “Ordu’da limanların geliştirilmeye ihtiyacı var. Kullanılacak limanın ulaştırma anlamında hizmet etmesi lazım. Büyük gemilerin, konteynır taşıyan gemilerin de bu anlamda hizmet alabileceği bir ortam olması lazım. Biz hep Akdeniz, Ege kıyılarını görmüşüz. Marmaris için mavi ve yeşilin buluştuğu nadide yerlerden biri derler. Ama ben Ordu’da da aynı hissiyata kapıldım. Gerçekten çok güzel” diye konuşmuştu. Yusuf Can Erişen/Ordu Hayat

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor