"KRUVAZİYER LİMANI ACİLEN YAPMALIYIZ"

Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Tanıtım Kulübü Derneği (ORTAK) Başkanı Arzu Tosunoğlu, 10 yıldan bu yana kruvaziyer limanın Ordu turizmine çok şey katacağını anlattığını belirterek, bu fikre Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'in destek vermesinin önemli olduğunu dile getirdi.

2020 yılı Nisan ayında İstanbul'da İstanbul Galataport Kruvaziyer Limanı'nın açılacağını hatırlatan Tosunoğlu, o tarihe kadar Ordu'ya kruz gemilerinin yanaşması için bir kruvaziyer limanı yapmaları gerektiğini söyledi.

"Gemileri uzaktan izlemeyelim"

'Yaklaşık 10 yıldan beri kruvaziyer limanı dile getiren kişilerden biriyim' diyen Tosunoğlu, şunları kaydetti; "Ordu merkezde kruvaziyer limanı fikrini gündeme ilk ben getirdim. Bununla da ilgili gerçekten Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'e teşekkürlerimi iletiyorum. Çünkü ilk geldiği günden itibaren, 'Biz Ordu'yu denizle barıştıracağız' dedi. Bunu söylemesi bile gerçekten önemliydi. Son zamanlarda Ordu denize sırtını dönen bir şehir olmuştu, bununla da ilgili hiçbir çalışma ve gayret sarf edilmiyordu. Benim ısrarla üzerinde durduğum Ordu merkez iskelenin uzatılarak oraya kruvaziyer gemilerinin yanaşması ile ilgili bir liman kazanmamızdı. Başkanımın bu konuyla ilgili acil hareket etmesini istiyorum. Çünkü 2020 yılı Nisan ayında İstanbul Galataport Kruvaziyer limanı açılıyor, İstanbul'a giren kruvaziyer gemilerinin Galataport vasıtasıyla Karadeniz'e bir giriş kapısı olacak. İstanbul'dan gelen kruvaziyer gemileri Karadeniz'e açılacaklar. Böylelikle Ordu'ya da gelmiş olabilirler. Bu organizasyon yapılacakken bu geçiş güzergahında İstanbul'dan giriş yapan kruz gemilerini bizde şehirlerimizde ağırlamak zorundayız. Bu tarihi fırsatı kaçırmamız gerekiyor. Yoksa gemilerin geçişini uzaktan halk olarak izleriz."

Güler'den de destek!

Başkan Hilmi Güler ise Ordu’da kruvaziyer turizmini başlatmak için rıhtım iskelesinin uzatılarak ‘kruvaziyer limanı’ haline getireceklerini belirterek; "Denize kıyısı olan Ordu’muzun kruvaziyer turizminden aldığı pay almasını hedefliyoruz. Kruvaziyer turizmi ulaştırma, konaklama, yeme içme, eğlence gibi gereksinimlerin karşılanmasına yönelik turizm ile doğrudan veya dolaylı olarak ilişkilidir. Bu sayede fazla bilinmeyen ama bir çok doğa ve kültür hazinesine ev sahipliği yapan Ordumuza böyle bir turizm potansiyelini arttıracak bu yatırımı kazandırmak için elimizden geleni yapacağız." açıklamasında bulunmuştu.

Ordu Hayat/Adnan Alparslan (Özel Haber)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!